התעשיינים לרה״מ: יש לקיים דיון דחוף בנושא התפשטות הקורונה

נשיא התאחדות התעשיינים פנה הבוקר במכתב לרה״מ בו כתב כי ״להתפשטות הנגיף השלכות כלכליות רבות ומשמעותיות. היעדר הנחיות ברורות מביא לחוסר ודאות בסוגיות יחסי עבודה ובהוראות הבידוד״. דורש גיבוש הנחיות לרציפות הפעילות במשק והקמת רשת ביטחון כלכלית לעסקים


11:19 ,23.02.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

נשיא התאחדות התעשיינים, ד״ר רון תומר, פנה הבוקר לרה״מ נתניהו בעקבות החשש להתפשטות נגיף הקורונה בארץ. תומר ביקש לכנס דיון דחוף בהשתתפות התאחדות התעשיינים וכלל הגורמים הרלוונטיים בנושא היערכות להתפשטות הקורונה בישראל, גיבוש הנחיות לרציפות הפעילות במשק והקמת רשת ביטחון כלכלית לעסקים.

 

תומר כתב במכתבו לרה״מ כי ״ככל שמתארך הטיפול במיגור הנגיף גדלה הפגיעה בשרשרת האספקה ובכלכלה, וכך גם השלכותיה על המשק כולו. פגיעה כלכלית זו מביאה, בין היתר, לפגיעה בפעילות העסקית של חברות רבות בישראל, בהכנסותיהן, בתזרים המזומנים ואף לפגיעה ביכולת השרידות של עסקים, ובעסקים הקטנים ובינוניים בפרט. כמו כן, היעדר הנחיות ברורות מביא לחוסר ודאות בסוגיות יחסי עבודה ובהוראות הבידוד״.

 

תומר כתב עוד כי ״נגיף הקורונה ממשיך להתפשט וההשפעה על הכלכלה העולמית והישראלית מתחילה לתת אותותיה. להתפשטות הנגיף השלכות כלכליות רבות ומשמעותיות בהן – מחסור בחומרי גלם ומוצרים, עיכוב באיתור ספקים, מחסור בטיסות מטען, אי בהירות בעולם הספנות, ירידה בתפוקת הייצור במדינות המזרח ועוד״.

 

תומר הזכיר במכתבו כי התאחדות התעשיינים הקימה חדר מצב לתעשיינים ולעסקים להתמודדות עם השלכות הקורונה. לדבריו, עד כה התקבלו עשרות פניות בנושאים שונים.

 

״למדינת ישראל מגזר יצרני חזק ויציב היכול לספק את צרכי המשחק גם בתקופה זו ואני מאמין כי היערכות נכונה ושיתוף פעולה ביו הממשלה ולמגזר העסקי יאפשר לנו לצלוח את המשבר המתרגש ולצאת ממנו מחוזקים״, סיכם תומר את מכתבו.