חברת אהרון יוסף תספק חלקים לסימנס

העסקה הראשונה נאמדת ב-3 מיליון שקלים. סימנס הגרמנית מחויבת ברכש גומלין בישראל בעקבות זכייתה במכרזים של רכבת ישראל וכחלק ממימוש המחויבות החליטה על ביצוע רכש משמעותי מהמפעל המשפחתי


10:54 ,19.03.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת הרכבות המובילה, Siemens Mobility, סיכמה עם חברת אהרון יוסף על רכש בסך מיליוני שקלים. החברה הגרמנית מחויבת ברכש גומלין בישראל בעקבות זכייתה במכרזים של רכבת ישראל לאספקת קרונות, וכחלק ממימוש המחויבות החליטה על ביצוע רכש משמעותי מהמפעל המשפחתי הממוקם בגן יבנה, וזאת לאחר תהליך ארוך שכלל בדיקות והסמכות מצד סימנס העולמית.

 

המגעים בין הצדדים החלו בפגישת B2B בחסות הרשפ״ת (הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי) במשרד הכלכלה והתעשייה, שקיימה יום ספקים עבור חברת סימנס בחודש מאי האחרון. בפגישה עם בעלי אהרון יוסף התרשמו נציגי החברה הגרמנית מיכולות ההנדסה ומרמת הגימור של מוצרי החברה, בדגש על מכלולים מתכתיים לאבזור פנים-רכבתי.

 

בהמשך, נערכו מספר ביקורים של צוותי בקרת-איכות מטעם סימנס במפעל אהרון יוסף בגן יבנה. החברה עמדה בהצלחה במבדקים ובמבחנים מורכבים, והוסמכה לשמש כספק רשמי לסימנס העולמית. משמעות הדבר היא שמעבר לעסקה הנוכחית, שנאמדת במיליוני שקלים, החברה הישראלית תוכל לספק חלקים לסימנס בפרויקטים שונים בעולם. נוסף על כך, ההסכמה שעברה תאפשר ל-אהרון יוסף לפתח קשרים עם חברות בינלאומיות נוספות בתחום הרכבות.

 

מנהלת הרשפ״ת, זיוה איגר: ״אנחנו מברכים את סימנס וחברת אהרון יוסף על שיתוף הפעולה ביניהן. ליווינו את התהליך מראשיתו, וראינו כיצד חברה בין-לאומית וחברה משוק קטן מתחברים – זה Win-Win ברור. תחום הרכבות בישראל בצמיחה שתימשך, נוכח ההשקעה הממשלתית האדירה בתשתיות רכבתיות, והצורך של חברות זרות בספקי-משנה ישראלים איכותיים״.

 

לדברי ד״ר שמואל פלדל, מנכ״ל סימנס ישראל: ״סימנס שמחה להמשיך ולהרחיב את שיתוף הפעולה עם ספקים מקומיים, תוך הכנסת סטנדרטים בינלאומיים מעולם הרכבות ובשיתוף פעולה הדוק עם הרשפ״ת״.