חודש היתר הרעלים של מפעל שמן תעשיות

רשות הכבאות וההצלה אישרה בתחילת השבוע כי המפעל ערוך לטיפול באירועים של חומרים מסוכנים מבחינת כיבוי אש, זאת בהתבסס על סידורי הכבאות במפעל ומוכנות צוות החירום. לאור זאת חידש המשרד להגנת הסביבה את ההיתר


10:50 ,24.09.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

בעקבות אישור רשות הכבאות וההצלה: המשרד להגנת הסביבה חידש את היתר הרעלים של מפעל שמן תעשיות במפרץ חיפה לעיסוק בחומרים מסוכנים דליקים

 

בעקבות אירוע שריפת הענק שהתרחשה במפעל שמן תעשיות במפרץ חיפה ב-5 בספטמבר 2019 ובעקבות עמדת רשות הכבאות וההצלה, החליט המשרד להגנת הסביבה שלא ניתן להמשיך להתיר לשמן תעשיות להחזיק ולאחסן חומרים מסוכנים דליקים במפעל בנסיבות הקיימות וכתוצאה מהיעדר היערכות המפעל להתמודדות עם אירוע אש שיהיה מעורב בו חומר מסוכן.

 

בתחילת השבוע אישרה רשות הכבאות וההצלה כי המפעל ערוך לטיפול באירועים של חומרים מסוכנים מבחינת כיבוי אש, זאת בהתבסס על סידורי הכבאות במפעל ומוכנות צוות החירום. לאור זאת, המשרד להגנת הסביבה חידש אתמול את היתר הרעלים של המפעל לעניין החומרים הדליקים.

 

המשרד להגנת הסביבה רואה בחומרה את אירוע שריפת הענק שכילתה במשך שעות ארוכות מאות טונות של תוצרת המכילה שמן וחומרים דליקים אחרים שאוחסנו בשלושה מחסנים. השריפה גרמה לזיהום אוויר בלתי סביר בעשן שחור סמיך שהתפזר בשמי האזור והתפשט לכיוון הקריות. כמו-כן, גגות המחסנים בשטח של יותר מ-1,000 מ״ר, העשויים לוחות אסבסט-צמנט, נשרפו אף הם וכתוצאה מכך נוצר מפגע אסבסט כהגדרתו בחוק.

 

המשרד להגנת הסביבה יוסיף לפקח אחר הליך פינוי האסבסט באמצעות קבלן אסבסט פריך שקיבל היתר מהמשרד עד להשלמתו וכן אחר פעולות ניקוי הים בשטח הנמל. במקביל, מנהלת המשטרה הירוקה חקירה פלילית משותפת עם הרשות לכבאות והצלה בגין האירוע.