יום הצדעה לתעשייה ולתוצרת הישראלית

הכנסת קיימה אתמול שורה של דיונים מיוחדים בוועדות השונות, בה עמדו על הצורך להפנים ולהעדיף את התוצרת המקומית


10:11 ,12.02.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

אתמול (ג') קיימה הכנסת יום הצדעה לתעשייה ולתוצרת הישראלית.

 

היום נערך ביוזמת משרד הכלכלה, התאחדות התעשיינים, ההסתדרות ושדולת כחול-לבן בכנסת. במסגרת היום התקיימו דיונים מיוחדים בוועדות, הוצגה תערוכת תוצרי ילדי בתי הספר וכן הוצגו כרזות היסטוריות לעידוד צריכה כחול-לבן.

 

כן התקיים טקס חגיגי, בהשתתפות יו"ר הכנסת, שר הכלכלה, יו"ר האופוזיציה, שרי הכלכלה (התמ"ת) לדורותיהם וכ-200 תלמידים מכל הארץ.

 

במטה כחול-לבן במשרד הכלכלה ציינו כי למעלה מ-850 יצרנים כבר הצטרפו לתו מיוצר בישראל והוסיפו כי כיום מראים סקרי דעת קהל שהצרכן הישראלי מעדיף לרכוש מוצרים כחול-לבן בעיקר בתחום המזון.

 

עוד הצביעו הסקרים: 88% מהאוכלוסיה מעדיפה מוצר כחול-לבן; 75% מהאוכלוסיה מכירה את תו "מיוצר בישראל"; 42% מוכנים לשלם יותר על מוצרים כחול-לבן;  42% כיום נרכשים הרבה יותר מוצרים כחול-לבן בהשוואה לשנה שעברה; 47% שוקלים להעדיף מוצר כחול-לבן כשעומדים מול המדף בסופר.

 

בדיון אתמול בוועדת הכלכלה אמר שר הכלכלה נפתלי בנט: "כמי שבילה שנים בתעשייה, אני מצדיע לתעשיינים, המובילים את המדינה והתעסוקה קדימה ובכך מהווים חוד החנית של הציונות. אנחנו צריכים להתחרות ויש לנו את הכלים לעשות זאת, בעזרת ההובלה בתחום היזמות".

 

יו"ר שדולת כחול-לבן בכנסת ח"כ נחמן שי: "יום כחול-לבן זו הזדמנות נדירה לבדוק לעומק את התעשייה הישראלית והייצור המקורי וכיצד ניתן להניע אותם קדימה. כחול לבן הוא ענין כלכלי, אבל גם חברתי, לאומי וציוני. הוא מחייב כל אחת ואחד מאתנו להפנים את הצורך והמחויבות לתוצרת שלנו".

 

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ אבישי ברוורמן: "האתגר שלנו הוא איך להוביל צמיחה שרוב העובדים נהנים ממנה והמנוע הוא רק התעשייה הישראלית. בלי התעשייה הישראלית נתעורר עוד 10 שנים ונראה שאנחנו כמו ברזיל וארגנטינה".