יו״ר ועדת הכספים: העדפה לתוצרת ישראל במכרזים

יו״ר ועדת הכספים של הכנסת, ח״כ עודד פורר, אמר במהלך מפגש ״זום״ מיוחד עם כמאה תעשיינים כי ״צריכה להיות עדיפות לתוצרת מקומית במכרזים. אחרי הקורונה הממשלה תצטרך לאכוף העדפה שכזו״


10:51 ,04.05.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

במפגש זום מיוחד עם 100 תעשיינים אמר ח״כ פורר כי ״כמו אחרי מלחמת יום כיפור, המשבר הזה הבהיר לנו שבכל מדיניות כלכלית, צריך לתעדף את התעשייה הישראלית. צריכה להיות עדיפות לתוצרת מקומית במכרזים, אך הבעיה היא שזה לא נאכף ואחרי הקורונה הממשלה תצטרך לאכוף העדפה שכזו״.

 

יו״ר ועדת הכספים הדגיש את הצורך בעסקת חבילה ובשיתוף פעולה של הממשלה עם המעסיקים והעובדים. ״הממשלה חייבת להזריק כסף לתוך השוק. יש כאן מאות גלגלי שיניים שלובים זה בזה והטיפול בכל גלגל שיניים בנפרד יגרום למכונה לקרוס. עסקים צריכים לקבל פיצוי על ירידה במחזור כדי להמשיך ולהניע את המערכת הכלכלית. עד לרגע זה ממשלת ישראל לא הציגה בפני ועדת הכספים ולא בישיבות הממשלה – מה המתווה של הממשלה ליציאה מהמשבר. אם תשאל היום פקיד ממשלתי בכיר מה האסטרטגיה להתמודדות עם המשבר ברמה הכלכלית, תקבל גיבוב של מילים ואוסף סיסמאות בלי יעד ובלי שורה תחתונה. הממשלה כרגע פשוט מעבירה את הזמן״.