סימנס ואביב: קו ייצור דיגיטלי חכם בישראל

חברת סימנס וחברת AVIV AMCG הציגו קו יצור חכם ודיגיטלי המבוסס על טכנולוגיות מתקדמות של AI ו-IOT ומאפשר לחברות תעשייתיות לבצע דיגיטציה מלאה לכל אורך שרשרת הערך. מנכ״ל סימנס ישראל: מפעלי תעשייה שיעברו את השינוי יעלו את הפריון ויורידו עלויות


14:16 ,21.11.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

חברות Siemens וחברת AVIV AMCG הציגו לראשונה בישראל קו ייצור חכם באופן מלא בתערוכה שהתקיימה באיירפורט סיטי החודש. קו היצור, המבוסס על טכנולוגיות מתקדמות של AI ו-IOT, מאפשר לחברות תעשייתיות לבצע דיגיטציה מלאה לכל אורך שרשרת הערך.

 

המפעל החכם משלב דיגיטציה וטכנולוגיה מתקדמת לאורך כל קו הייצור, מתכנון המוצר ועד השימוש בו אצל הלקוח. המעבר למפעל חכם מאפשר לבצע סימולציות הבוחנות את המוצר וכיצד הוא מתפקד בתנאים שונים, וכך להתכונן לסיטואציות שונות בו הוא ייתקל בעתיד כגון בדיקת הכוח והגמישות של חומרי הגלם, עמידות במים, חוזק המבנה, לתכנן ולנהל את קו הייצור באופן אופטימלי, ניהול מלאי, מעקב אחר תקלות, תחזוקה מונעת, ניהול לוגיסטי מלא ועוד.

 

הטכנולוגיות מאפשרות לבעלי המפעלים לעקוב ולנטר את המכונות במפעל: מספר השעות שעבדו, האם נעשו טעויות בהליך הייצור, כמות הסחורה שיוצרה, מעקב אחר מחסור בחומרי גלם ועוד. כך ניתן לשפר ולשנות את עבודת פס הייצור בהתאם לצרכים. המעבר לדיגיטל מאפשר ליצור חיבור בין הלקוח למפעל. מוצרים המיוצרים בקו יצור חכם ידעו להתריע על תקלות מתקרבות, בעיות, צרכים שוטפים, לעדכן על מראש חלפים הדורשים החלפה ועוד.

 

קובי בן משה, מנכ״ל AVIV AMCG המתמחה בייעוץ וניהול פרויקטים בתחומי התשתיות, לוגיסטיקה, איכות סביבה ותחבורה: ״בזכות הייצור החכם, חברות תעשייתיות בישראל יכולות להשיג יתרון תחרותי משמעותי על מתחריהם וליצור ערך חדש עבור לקוחותיהם, ערך המסופק בזכות הפקת הלקחים והיכולת הטכנולוגית לשדרג באופן אוטומטי את פעילות המפעל. קו הייצור משדרג משמעותית את יכולות היצור, הניהול והמכירות של המפעל. בזכות מעבר לשימוש בקו יצור חכם, המפעל יכול להעלות את הפריון ב-60% ולהכפיל את פוטנציאל המכירות שלו״.

 

לדברי ד״ר שמואל פלדל, מנכ״ל סימנס ישראל: ״עולם התעשייה המסורתית עובר בשנים האחרונות שינוי משמעותי כדי להתאים עצמו לשינויים הטכנולוגיים הרבים שמתרחשים. סימנס זה מכבר קראה את השוק והבינה שהעולם משתנה והתעשייה עוברת מהפכה ועל כן, מייצרת תהליכים שבעזרתם היא מנגישה את עולם התעשייה המסורתית אל העולם הדיגטלי. העולם התעשייתי עובר תהפוכות של צורך הכרחי בהתייעלות עם לחץ גדול מאוד על time to market, עלות כספית וגמישות הנדסית ולוגיסטית. כיום תהליך היצור במפעל יכול להיות מדוייק, חכם ויעיל יותר. גם עולם המציאות המדומה שקיים בתחומי ההייטק, מתחיל להיכנס אל תחומי התעשייה המסורתית ובעזרת טכנולוגיה זו תכנון תהליכי הייצור והמוצרים עובר אל העולם הווירטואלי, סימנס מספקת את כלל הפתרונות מהתכנון הראשוני דרך התמיכה הלוגיסטית וההנדסית של שלבי הייצור למוצר הסופי ולכל אורך חייו. מגמה זו אינה בלעדית לתהליכי ייצור אלא סוחפת גם את תהליכי ניהול המבנה, ניהול האנרגיה, ניהול התחבורה ועוד. מפעלי תעשייה שיעברו את השינוי יעלו את הפריון, יורידו עלויות ויהיו תחרותיים יותר״.