גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 21.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.617 0
אירו 4.1057 +0.073
ליש"ט 4.7249 +0.204
100 יין 3.2675 +0.092
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

סימנס ואביב: קו ייצור דיגיטלי חכם בישראל

חברת סימנס וחברת AVIV AMCG הציגו קו יצור חכם ודיגיטלי המבוסס על טכנולוגיות מתקדמות של AI ו-IOT ומאפשר לחברות תעשייתיות לבצע דיגיטציה מלאה לכל אורך שרשרת הערך. מנכ״ל סימנס ישראל: מפעלי תעשייה שיעברו את השינוי יעלו את הפריון ויורידו עלויות
21.11.18 / 14:16
קובי בן משה (מימין) וד״ר שמואל פלדל. עולם התעשייה עובר תהפוכות
21.11.18
קובי בן משה (מימין) וד״ר שמואל פלדל. עולם התעשייה עובר תהפוכות

חברות Siemens וחברת AVIV AMCG הציגו לראשונה בישראל קו ייצור חכם באופן מלא בתערוכה שהתקיימה באיירפורט סיטי החודש. קו היצור, המבוסס על טכנולוגיות מתקדמות של AI ו-IOT, מאפשר לחברות תעשייתיות לבצע דיגיטציה מלאה לכל אורך שרשרת הערך.

 

המפעל החכם משלב דיגיטציה וטכנולוגיה מתקדמת לאורך כל קו הייצור, מתכנון המוצר ועד השימוש בו אצל הלקוח. המעבר למפעל חכם מאפשר לבצע סימולציות הבוחנות את המוצר וכיצד הוא מתפקד בתנאים שונים, וכך להתכונן לסיטואציות שונות בו הוא ייתקל בעתיד כגון בדיקת הכוח והגמישות של חומרי הגלם, עמידות במים, חוזק המבנה, לתכנן ולנהל את קו הייצור באופן אופטימלי, ניהול מלאי, מעקב אחר תקלות, תחזוקה מונעת, ניהול לוגיסטי מלא ועוד.

 

הטכנולוגיות מאפשרות לבעלי המפעלים לעקוב ולנטר את המכונות במפעל: מספר השעות שעבדו, האם נעשו טעויות בהליך הייצור, כמות הסחורה שיוצרה, מעקב אחר מחסור בחומרי גלם ועוד. כך ניתן לשפר ולשנות את עבודת פס הייצור בהתאם לצרכים. המעבר לדיגיטל מאפשר ליצור חיבור בין הלקוח למפעל. מוצרים המיוצרים בקו יצור חכם ידעו להתריע על תקלות מתקרבות, בעיות, צרכים שוטפים, לעדכן על מראש חלפים הדורשים החלפה ועוד.

 

קובי בן משה, מנכ״ל AVIV AMCG המתמחה בייעוץ וניהול פרויקטים בתחומי התשתיות, לוגיסטיקה, איכות סביבה ותחבורה: ״בזכות הייצור החכם, חברות תעשייתיות בישראל יכולות להשיג יתרון תחרותי משמעותי על מתחריהם וליצור ערך חדש עבור לקוחותיהם, ערך המסופק בזכות הפקת הלקחים והיכולת הטכנולוגית לשדרג באופן אוטומטי את פעילות המפעל. קו הייצור משדרג משמעותית את יכולות היצור, הניהול והמכירות של המפעל. בזכות מעבר לשימוש בקו יצור חכם, המפעל יכול להעלות את הפריון ב-60% ולהכפיל את פוטנציאל המכירות שלו״.

 

לדברי ד״ר שמואל פלדל, מנכ״ל סימנס ישראל: ״עולם התעשייה המסורתית עובר בשנים האחרונות שינוי משמעותי כדי להתאים עצמו לשינויים הטכנולוגיים הרבים שמתרחשים. סימנס זה מכבר קראה את השוק והבינה שהעולם משתנה והתעשייה עוברת מהפכה ועל כן, מייצרת תהליכים שבעזרתם היא מנגישה את עולם התעשייה המסורתית אל העולם הדיגטלי. העולם התעשייתי עובר תהפוכות של צורך הכרחי בהתייעלות עם לחץ גדול מאוד על time to market, עלות כספית וגמישות הנדסית ולוגיסטית. כיום תהליך היצור במפעל יכול להיות מדוייק, חכם ויעיל יותר. גם עולם המציאות המדומה שקיים בתחומי ההייטק, מתחיל להיכנס אל תחומי התעשייה המסורתית ובעזרת טכנולוגיה זו תכנון תהליכי הייצור והמוצרים עובר אל העולם הווירטואלי, סימנס מספקת את כלל הפתרונות מהתכנון הראשוני דרך התמיכה הלוגיסטית וההנדסית של שלבי הייצור למוצר הסופי ולכל אורך חייו. מגמה זו אינה בלעדית לתהליכי ייצור אלא סוחפת גם את תהליכי ניהול המבנה, ניהול האנרגיה, ניהול התחבורה ועוד. מפעלי תעשייה שיעברו את השינוי יעלו את הפריון, יורידו עלויות ויהיו תחרותיים יותר״.

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×