עובדי מפעל ״פרי הגליל״ שובתים במחאה על גל הפיטורים הנרחב במפעל

החל מ-6:00 בבוקר הפגינו העובדים במאהל מחאה שהוקם מחוץ למפעל, ופעלו למנוע כניסת עובדים אליו. העובדים מוחים על כוונת ההנהלה לפטר 45 מתוך 130 עובדים במפעל בחצור הגלילית


12:12 ,11.02.2024 מאת: מערכת פורט2פורט

עובדי מפעל ״פרי הגליל״ בחצור הגלילית ישבתו ממחר, במחאה על כוונת הנהלת החברה לפטר 45 מתוך 130 העובדים. החל מ-6:00 בבוקר הפגינו העובדים במאהל מחאה שיוקם מחוץ למפעל, ופעלו למנוע כניסת עובדים אליו. צעדי ההנהלה מגיעים בניגוד לסיכומים עם ועד העובדים ועם ההסתדרות שהוצגו גם בדיון חירום שנערך בכנסת, על פיטורים בהיקף מצומצם יותר. בחודשים האחרונים פוטרו כ-50 עובדי פרי הגליל, ויש חשש כי פיטורים נרחבים יביאו לקריסת המפעל ולסגירתו.

 

יו״ר ההסתדרות במרחב הגליל העליון, יונה פרטוק: ״די להתעללות בעובדים! ההנהלה מפרה סיכומים עם ועד העובדים וההסתדרות, ופועלת בניגוד למה שהתחייבה בכנסת. דווקא בימים קשים אלה, אני קורא למדינה לסייע ל׳פרי הגליל׳ שמעסיק עובדים מסורים מהפריפריה בצפון״.

 

יו״ר ועד עובדי פרי הגליל, מוטי חזיזה: ״לעובדי פרי הגליל נמאס מההתנהלות המשפילה של ההנהלה, החלטנו פה אחד על שביתה עד שיימצא פתרון הולם והוגן לעובדים. דווקא בתקופת המלחמה, שבה גם תושבי הצפון פונו מבתיהם, צריך לשמור ולחזק את הכלכלה המקומית – המגדלים והעובדים״.