פורום IPL קיים מפגש בחברת אוניפארם

עשרות משתתפים לקחו אתמול חלק במפגש ייחודי בחברת אוניפארם אשר כלל הרצאות בנושא תהליכי Good Manufacturing Practice, ולידציה וסיור בקו הייצור. שי חיימוב: ״למדנו רבות על התהליכים השונים, והסיור העשיר את הידע של המשתתפים״


12:12 ,27.03.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

עשרות משתתפים לקחו אתמול חלק במפגש ייחודי שערך פורום Israel Pharma & Medical Logistics במפעל התרופות אוניפארם. המפגש כלל הרצאות בנושא תהליכי Good Manufacturing Practice, ולידציה וסיור בקו הייצור.

 

את המפגש פתח ד״ר גיל תומר, סמנכ״ל אוניפארם, אשר תיאר את התפתחות החברה משנת 1975 ועד הקמת מפעל התרופות המתקדם באזור התעשייה ״מבוא כרמל״. ד״ר תומר סיפר על האתגרים הרבים שניצבו בפני החברה לעמוד בדרישות המחמירות ותהליך קבלת האישורים לאתר ייצור התרופות.

 

בהמשך, הרצתה ענת ספוג׳ניקוב, מנהלת הבטחת איכות של מ.ב.א הזורע, על תקינה של תהליך ולידציה וכתיבת פרוטוקולים. ספוג׳ניקוב התייחסה לתהליכי ולידציה לציוד ואמצעים, לשלבי ההסמכה (Qualification) ולדרישות הרגולציה בתחום.

 

לסיכום, נהנו המשתתפים מסיור מרתק במפעל וצפייה בתהליך יצור התרופות בתנאי Good Manufacturing Practice. הסיור כלל ביקור בקווי היצור משלב קבלת חומרי הגלם ועד תוצרת גמורה והכנה לשילוח. דגש מיוחד ניתן לתהליכי בקרת איכות ולהסבר על השימוש בציוד חדשני ומתקדם בכדי לאפשר יעילות תפעולית.

 

שי חיימוב, מנהל פורום Israel Pharma & Medical Logistics, מסר כי: ״אנו מודים לחברת אוניפארם על האירוח ולמ.ב.א הזורע על השותפות ביום הזה. למדנו רבות על התהליכים השונים, והסיור העשיר את הידע של כלל המשתתפים הן מתעשיות הבריאות והן מצד השחקנים השונים לאורך שרשרת האספקה״.