אמזון תרכוש 1,800 רכבים חשמליים ממרצדס

העיסקה, במסגרתה יימכרו רכבי הובלה מדגם eSprinter ו-eVito, תושלם עד סוף השנה, והרכבים ייכנסו לשימוש הצי התפעולי של החברה באירופה. בשנה שעברה הכריזה אמזון על רכישת מאה אלף משאיות חשמליות שיסופקו לה עד 2030


09:00 ,30.08.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

אמזון תרכוש 1,800 רכבים חשמליים לטובת הובלת משלוחים מתוצרת מרצדס. זוהי הפעולה הגדולה ביותר של החברה עד כה המעידה על התחייבויותיה לקצץ בפליטת הפחמן של הפעילות התפעולית שלה באירופה.

 

העיסקה, במסגרתה יימכרו דגמי eSprinter ו-eVito, תושלם עד סוף השנה. כך ציינה אמזון בהצהרה ביום שישי האחרון. נציין כי לפני כשנתיים אמזון הסכימה לרכוש 20,000 רכבי הובלה מדגם Sprinter המונעים באופן קונבציונלי על מנת להקים את מערך המשלוחים שלה בארה״ב.

 

נזכיר כי אמזון, אשר מגבירה לאורך השנים את יכולות השילוח העצמאיות שלה, עם עובדי ורכבי החברה, הכריזה בשנה שעברה על עיסקה לרכישת מאה אלף רכבי הובלה אלקטרוניים מתוצרת חברת Rivian Automotive – סטארט אפ המקים משאיות חשמליות הצפוי להתחיל בייצור בשנה הבאה ולהשלים את מסירת הרכבים החשמליים לאמזון עד 2030.

 

רכישת הרכבים החשמליים מעידה יותר מכל על מאמציה של אמזון להפוך לחברה בעלת אפס פליטת פחמן עד שנת 2040. במסגרת מאמצים אלה הכריז מנכ״ל אמזון, ג׳ף בזוס, בספטמבר האחרון על ״הזמנה פתוחה״ לחברות אחרות להתחייב גם הן למאמצים לשמירת האקלים ולדווח על פליטות הפחמן שלהן.