נגיף הקורונה: עליבאבא מקימה פלטפורמה לאספקת ציוד רפואי מכל העולם

הקבוצה הודיעה כי תממן את עלויות הציוד שיירכש מספקים, באמצעות קרן שהקימה בשווי של יותר מ-140 מיליון דולר. הפיצה מכתב לספקי ציוד רפואי בכל העולם עם פרטים אודות הציוד הרפואי הנדרש


10:58 ,09.02.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

קבוצת עליבאבא, הבעלים של ענקית המסחר עלי אקספרס, הודיעה כי היא משיקה פלטפורמה אשר תסייע באספקה מואצת של ציוד רפואי דחוף, על ידי חיבור ישיר בין ספקי ציוד רפואי ברחבי העולם לבין צוותי רפואה הנמצאים במוקד התפרצות נגיף הקורונה.

 

במכתב אשר הפיצה החברה לספקי ציוד רפואי בכל העולם, כולל בישראל, נכתב כי עם סיום חופשת ראש השנה הסיני, הציפייה היא לכמות גדולה של אנשים שחוזרים למקום עבודתם. זאת, על רקע המאבק בוירוס הקורונה אשר נמצא בשלב קריטי. במכתב מפורט, בין היתר, הציוד הנדרש אשר כולל מסכות הגנה (רפואיות ורגילות), חליפות הגנה, כפפות ומשקפיים להגנה על הצוותים הרפואיים ועוד.

 

עליבאבא אף מכריזה על קרן ייעודית, בהיקף מיליארד יואן סיני, שהם יותר מ-140 מיליון דולר, אשר הוקמה ב-25 לינואר, יומיים לאחר הטלת ההסגר על מוקד התפרצות הנגיף בעיר ווהאן. הקרן תשמש לרכישת ציוד רפואי חיוני מספקיות בכל העולם, כולל ישראל, ואספקתם לצוותי הרפואה בוואהן ובערים נוספות שנפגעו מהנגיף.

 

עליבאבא תפרסם את המפרטים של הציוד הרפואי הנחוץ, לרבות הסוגים, הדגמים וכמויות המוצרים, וזאת על סמך מידע שנאסף מבתי החולים והרשויות המקומיות. באמצעות הפלטפורמה, הספקים יוכלו להעביר מידע על המוצרים שנמצאים ברשותם ולאחר תהליך של אישור הספק והסחורה, תחל עליבאבא בתהליך הרכש. המוצרים שיירכשו באמצעות הפלטפורמה, יסופקו לבתי החולים על בסיס רמת דחיפות ועדיפות.

 

עליבאבא מתחייבת לאספקה מהירה ובטוחה, ופועלת בשיתוף פעולה הדוק עם מרכזי הפצה לוגיסטיים בעולם, על מנת לספק פתרונות שילוח יעילים ומתוזמנים היטב. קייניאו (Cainiao), החטיבה הלוגיסטית של עליבאבא, השיקה את מיזם ״הערוץ הירוק״ אשר יחד עם גורמי תעשייה בסין, ומחוצה לה, יבטיח משלוח מואץ של הציוד.

 

החל מיום מה-3 בפברואר עליבאבא כבר סיפקה ציוד רפואי שהגיע מ-15 מדינות, כולל סחורות שנרכשו ונתרמו באופן עצמאי, ל-18 בתי חולים במחוזות הוביי, ג'גיאנג ואנחוי (Hubei, Zhejiang ו-Anhui בהתאמה).