אל על מטענים: "אנו בהחלט בעד שיתוף פעולה"

דורון מאור, סמנכ"ל מטענים באל על, הגיב לדבריו של שלמה שרון, ואמר כי "להערכתנו עדכון המחירים איננו משמעותי. איננו מתכוונים להעלות את המחירים, אלא להגיב לתנאים הדינאמיים באופן יותר מובנה"


00:00 ,08.01.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

דורון מאור, סמנכ"ל מטענים באל על, הגיב לדבריו של שלמה שרון, ואמר כי "להערכתנו עדכון המחירים איננו משמעותי. איננו מתכוונים להעלות את המחירים, אלא להגיב לתנאים הדינאמיים באופן יותר מובנה"
 
דורון מאור, סמנכ"ל מטענים באל על, הגיב לדבריו של שלמה שרון, יו"ר ארגון הגג של סוכני המכס והמשלחים הבינלאומיים ואמר: "אנו בהחלט בעד שיתוף פעולה. להערכתנו עדכון המחירים איננו משמעותי ולראייה, בשנה שעברה, כאשר ירדו המחירים לא הייתה לכך משמעות רבת משקל. הדבר נכון לשני הכיוונים".
 
מאור הוסיף כי "בנושא עדכון המחירים פעמיים בשנה, איננו מתכוונים להעלות את המחירים, אלא להגיב לתנאים הדינאמיים באופן יותר מובנה. שוב הכוונה לא היתה להעלות מחירים פעמיים בשנה".
 
כזכור, במכתב שהפיץ לאחרונה מאור ללקוחות חברת אל על מטענים הוצגו תנאי הסחר החדשים של אל על מטענים לשנת 2008. על פי מכתבו של מאור, תנאי הסחר לשנת 2008 אינם קבועים אלא נתונים לשינויים במחירון השנתי פעמיים בשנה – פעם ראשונה ב-1 במאי 2008 ופעם שנייה ב-1 בנובמבר 2008. המחירים יעודכנו על פי תנאי היצע וביקוש, ציין מאור במכתבו ללקוחות, והדבר יאפשר לחברה "להתאים מחיר לעונתיות".
 
שלמה שרון, יו"ר ארגון הגג של סוכני המכס והמשלחים הבינלאומיים, הגיב אתמול למכתב של אל על וציין כי הנושא יובא לדיון בישיבה הקרובה של הנהלת הארגון. לדבריו, אל על טוענת כי אין מדובר בעליית מחירים או בשינוי מהפכני אך הדגיש כי כאשר מובילה מרכזית כגון חברת אל על עושה שינויים משמעותיים או כלל ענפיים יש לצפות כי היא תדון על כך עם ארגון המשלחים הבינלאומיים לפני שהיא מטמיעה שינויים אלה.
 
בנוסף לשינויי המחירון של אל על החברה הודיעה כי מעת לעת יחולו עדכונים נוספים של היטלי שיא Peak Season Surchage, לתקופה שאינה עולה על חודש. עדכונים אלה, עדכן מאור, יחולו על כלל השוק והעדכון יחול הן למטה או למעלה לפי העניין.
 
בנוסף לכך החברה הודיעה כי היא מעדכנת את מחירי ההולכה באופן גורף החל מה-15 בינואר 2008 עם תוספת של 0.07 דולר לכל נתיב ו-0.15 דולר ביבוא מהמזרח (ביבוא מאירופה העדכון יחול במטבע יורו ויעמוד על 0.04 יורו).
 
כמו כן הודיעה החברה כי שיטת עדכון תוספת הביטחון תעודכן והיא תחושב לפי המשקל וללא התחשבנות בנפח. מאור מציין כי "בשיטה זו אנו מפחיתים עבורכם את עלות הביטחון".