הצעה להעברה מוקדמת גם של מצהרי אוויר למכס בארה"ב

בהמשך לנוהלי העבודה בים, המחייבים העברה מוקדמת של מניפסטים (HOURS RULE 24 ), החלה רשות המכס בארה"ב לבחון דרכי עבודה זהות להובלה האווירית . רשות המכס האמריקאית הפיצה בימים אלה הצעת נוהל דומה להובלה האווירית אשר במסגרתה ישודרו לרשות המכס מניפסטים המתייחסים


00:00 ,04.02.2003 מאת: מערכת פורט2פורט
מר ברי פינטוב, מנכ"ל ארגון הגג של סוכני המכס והמשלחים הבינלאומיים, מוסר כי בהמשך לנוהלי העבודה בים, המחייבים העברה מוקדמת של מניפסטים (HOURS RULE 24 ), החלה רשות המכס בארה"ב לבחון דרכי עבודה זהות להובלה האווירית . רשות המכס האמריקאית הפיצה בימים אלה הצעת נוהל דומה להובלה האווירית אשר במסגרתה ישודרו לרשות המכס מניפסטים המתייחסים ליבוא מטענים בדרך האוויר לארה"ב.

על פי הפרסום, הנוהל החדש יכנס לתוקף החל מ – 01/10/2003 .

על פי החומר אשר הופץ בימים אלה, מבקשת הרשות, בשלב הנוכחי, לקבל מידע מהציבור בדבר פרק הזמן הדרוש לסוכני המטען ו/או חברות התעופה והמשלחים הבינלאומיים, להעמיד בידי המכס מידע אלקטרוני בדבר המטענים המנותבים לארה"ב.המידע יאפשר גם לקבוע את פרק הזמן אשר במסגרתו תוכל הרשות, במידה וקיים משלוח חריג, להודיע על איסור הטסה – " NO BOARD ".

הנוהל החדש נמצא בימים אלה בשלבי גיבוש מתקדמים . מהנתונים אותם הפיצה הרשות ניתן להבין כי מטרת הנוהל, בקווים כלליים, היא כלהלן:
רשות המכס מכירה בעובדה שמטעני האוויר מוגדרים כמטענים בעלי רגישות גבוהה לזמן (IME SENSITIVE) , לכן, מציעה רשות המכס כי מידע המתייחס למטעני בלדרות המנותבים ליעדים בארה"ב ישודר למכס האמריקאי 8 שעות לפני טעינת המטוס וכי מידע בדבר מטעני אוויר רגילים יועבר 12 שעות לפני מועד הטעינה.

עמדת הפתיחה בה נקטה רשות המכס האמריקאית מחייבת את כל הגורמים הלוקחים חלק בשרשרת הלוגיסטית האווירית להגיב. המידע אשר הופץ על ידי המכס כולל גם מידע בדבר דרכים ליצור קשר עם הגורמים במכס המעורבים בהקמת הנוהל החדש.

מר פינטוב מוסיף ומציין כי אלו מבין סוכני המכס והמשלחים הבינלאומיים המעוניינים לקבל מידע נוסף בנושא, מוזמנים להכנס לאתר המכס האמריקאי בכתובת : http://www.customs.treas.gov , או בדואר אלקטרוני : [email protected].
 
התמונה נלקחה מאתר המכס האמריקאי בכתובת : http://www.customs.ustreas.gov.
שם הצלם : James R. Tourtellotte.