אל על: הדרימליינר ה-15 נחת בנתב״ג

מטוס הבואינג 787 החדש שסימונו 4X-ERC, נחת ביום שישי האחרון בישראל בטיסה ישירה מסיאטל. נקרא על שם המועצה המקומית ״דלית אל כרמל״


12:22 ,23.02.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

מטוס הבואינג 787 החדש שסימונו 4X-ERC, נחת ביום שישי האחרון בישראל בטיסה ישירה מסיאטל, ארה״ב. עם נחיתתו, התקיים טקס הרמת כוסית חגיגי על המטוס, בהשתתפות גונן אוסישקין, מנכ״ל אל על, רפיק חלבי, ראש מועצת דליית אל כרמל וחברי מועצה נוספים. כשעה לאחר מכן, המטוס המריא לפריז בטיסתו המסחרית הראשונה.

 

גונן אוסישקין, מנכ״ל אל על: ״בכל נחיתה של מטוס חדש ישנה גם התרגשות מחודשת. אנו שמחים לתת כבוד לחברי העדה הדרוזית ולקרוא למטוס הדרימליינר החדש על שם דלית אל כרמל״.

 

רפיק חלבי, ראש מועצת דליית אל כרמל: ״מדובר באירוע יפה ומרגש. המיתוג של דליית אל כרמל על מטוס אל על, מחזק את הקשר בין הקהילה הדרוזית לבין מדינת ישראל ונותן המון כבוד והערכה. אין לי ספק שזו תרומה נוספת לקידום התיירות בישראל בכלל ובדליית אל כרמל בפרט. אני רוצה להודות לאל על בשם כל תושבי דליית אל כרמל״.

 

מטוס הדרימליינר החדש הינו השלישי מדגם 787-8, מתוך ארבעה שאל על רכשה, והוא מציג תצורה הכוללת 238 מושבים בשלוש מחלקות שירות: עסקים, פרימיום ותיירים. המטוס החדש יצטרף לצי המתחדש של אל על ויבצע טיסות ליעדים ארוכי הטווח של החברה בצפון אמריקה, אירופה וליעדים במזרח הרחוק.

 

המטוס שנחת מצטרף לצי מטוסי הדרימליינר החדשים והמתקדמים של אל על המונה עד כה 15 מטוסים (כולל מטוס זה) ועד למרץ 2020 ימנה 16 מטוסי דרימליינר.

 

מחברת אל על נמסר כי ״הגעתו של מטוס הבואינג 787 דרימליינר מהווה חלק ממהלך אסטרטגי של החברה של החלפת ציי המטוסים - הוצאת מטוסים ותיקים משירות, אשר הסתיימה בשנה החולפת, והחלפתם במטוסים חדשים ומתקדמים״.