אל על: פותח בוט חכם לצ׳ק אין במסגרת תחרות חדשנות

הבוט הוא אחד הרעיונות הזוכים בתחרות חדשנות הממוקדת בדיגיטל ושיפור חוויית הלקוח שנערכה באל על השנה. הבוט פותח על ידימנהל פרויקטים בחטיבת דיגיטל ומחשוב בחברה


14:04 ,16.07.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

בחודש מרץ האחרון השיקה חברת אל על תחרות חדשנות, שמטרתה השקת יוזמות מעשיות לשיפור חוויית הלקוח בתחום התעופה. התחרות זכתה להיענות רבה מאוד מצד אנשי החברה בישראל ובנציגויות ברחבי העולם, כאשר הוגשו במסגרתה למעלה מ-350 רעיונות ייחודיים ומגוונים.

 

חבר השופטים בתחרות, אשר נבנה מהחטיבות השונות בחברה, בליווי מנכ״ל החברה, גונן אוסישקין, וסמנכ״ל הדיגיטל והמחשוב, שחר מרקוביץ׳, בחר את שלושת הזוכים במקומות הראשונים וכן בחר 3 רעיונות אשר זכו לציון לשבח, שהגיעו מכל תחומי הפעילות בחברה.


במקום הראשון זכה שי יונתן אלעני על יוזמה מקורית וחדשנית בתחום הנאמנות לסגמנטים חדשים של לקוחות. 

 

יהונתן ארנון, שהגה רעיון לפיתוח בוט חכם שינהל קשר עם הלקוח בצורה אוטומטי, ייתן לו מענה שירותי, ויעזור ללקוח לבצע פעולות כגון צ׳ק אין בלי כל מאמץ מצדו. הלקוח ישוחח עם הבוט, אשר יבצע עבורו צ׳ק אין וישלח לו את כרטיס הטיסה. בהמשך הבוט גם יודיע ללקוח על עיכובים ושינויים ויאפשר לו לשדרג מקום ישיבה או להוסיף מזוודות. המוצר נמצא כעת בפיתוח וצפוי לעלות לאוויר במהלך החודשים הקרובים. 

 

רעיון מעניין נוסף, מגיע מנועה ברזילי, דיילת קרקע בחברה, שסיפרה מניסיונה: ״בטיסות ארוכות יש נוסעים שלא מוכנים לוותר על ארוחת הבוקר ויש נוסעים שרוצים שלא יפריעו להם לישון״. נועה בנתה דגם של מתג פשוט שמאפשר לנוסע לסמן בקלות אם הוא רוצה להמשיך לישון או שיעירו אותו. 

 

שחר מרקוביץ׳, סמנכ״ל הדיגיטל והמחשוב של אל על: ״רצינו למצוא דרכים לשפר את חוויית הלקוח והשירות בצורה מהירה, ופנינו לאנשי אל על הפוגשים את הלקוחות ביום יום. השקנו תחרות חדשנות שתמשיך גם בשנים הבאות במטרה ליישם את הרעיונות במהירות ולעודד בחברה ומחוצה לה חשיבה חדשנית ופורצת דרך״.