אתיופיאן איירליינס קראה לדריימליינר 787 בשם ״תל אביב״

אתיופיאן הינה חברה התעופה הזרה הראשונה שקוראת ומשיקה מטוס על שם עיר בישראל. המטוס התקבל אתמול בערב בטקס קבלת פנים חגיגי בנתב״ג ועליו כ-300 נוסעים שהגיעו מאדיס אבבה


11:33 ,07.01.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת התעופה אתיופיאן איירליינס השיקה אתמול בערב מטוס חדש מסוג בואינג דרימליינר 787 הקרוי על שם העיר תל אביב. אתיופיאן הינה חברה התעופה הזרה הראשונה שקוראת ומשיקה מטוס על שם העיר העברית הראשונה ובכלל עיר בישראל, המטוס יפעל בקווים הסדירים המגוונים של החברה.

 

המטוס ועליו כ-300 נוסעים התקבל בטקס חגיגי בנתב״ג ובהשתתפות מכובדים רבים כמו הנהלת אתיופיאן איירליינס, שגריר אתיופיה בישראל, ס.ראש עיריית תל אביב והנהלת נתב״ג.

 

בילן ארפיין, מנהלת אזור ישראל: ״זהו יום מיוחד ואבן דרך חשובה עבור אתיופיאן איירליינס המציינת יותר מ-23 שנה של פעילות מוצלחת בישראל. אני מתכבדת להיות המנהלת הזוכה לקבל את המטוס הייחודי הזה. העובדה שאתיופיאן אייריליינס קראה למטוס דרימליינר חדש על שם העיר 'תל אביב' מסמל את החשיבות הרבה והמיוחדת שחברה התעופה מעניקה ליעד, לישראל, לשוק המקומי, לקו הישיר מתל אביב ולנוסעים הישראלים הנאמנים. אנו מאמינים בשוק הישראלי ומכוונים להגדיל את הפעילות שלנו בזמן הקרוב״.

 

אתיופיאן אירליינס מפעילה 2 טיסות יומיות ו-14 טיסות שבועיות בקו הישיר מתל אביב לאדיס אבבה, כמו כן מציעה חיבור ליותר מ-120 יעדים ב-5 יבשות כמו אפריקה, אסיה, צפון ודרום אמריקה ואירופה. אתיופיאן איירליינס מציעה לנוסעים הישראלים גישה נוחה במיוחד וקלה למגוון יעדים ייחודיים מסביב לעולם כולל לכ-62 יעדים באפריקה. הטיסות היומיות מתל אביב ממריאות בשעה 9:00 בבוקר ו- 00:45 בלילה, כאשר זמן הטיסה לאדיס אבבה הוא כ-4:20 שעות.

 

אתיופיאן איירליינס הינה בעלת צי מטוסים צעיר ומודרני עם גיל ממוצע של 5 שנים, לחברה כיום כ-125 מטוסים כולל כ-25 מטוסי דרילמליינר 787 וכ-14 מטוסי אירבוס 350A.