בית הדין החזיר את טייסי אל על לתא הטייס

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב הוציא צווי מניעה זמניים נגד הטייסים ואסר עליהם לשבש הטיסות


12:16 ,21.01.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קיבל את בקשת הנהלת אל על למתן צו מניעה נגד טייסי החברה כנגד השיבושים בטיסות.

 

בית הדין הוציא צווי מניעה זמניים, המורים להסתדרות ולנציגות הטייסים לבטל כל הוראה ארגונית לטייסי אל על לשבש את הטיסות, לרבות בדרך של חוסר היענות, או אי זמינות

 

בהחלטתו קבע בית הדין:: "טייסי אל על קיימו פעילות מאורגנת ומתואמת לשיבוש העבודה בחברה, במטרה להפעיל לחץ על הנהלת החברה להיענות לדרישות כאלה ואחרות שלהם לשיפור תנאי עבודתם".

 

בית הדין הורה להסתדרות, לנציגות העובדים ולנציגי הטייסים לוודא את קיומו של שקט תעשייתי מוחלט ועבודה מלאה ותקינה ואוסר כל אחד ואחד מטייסי החברה להשתתף בעיצומים.

 

בהחלטתו קבע בית הדין, בראשות אב בית הדין השופט דורי ספיבק, כי בהתייחסות לטענת הטייסים שאין מקום להוציא צווים זמניים, שכן לא ניתן להורות לאיש צוות להתייצב לטיסה כאשר הוא לא במצב כשיר – כי אין להעמיד את הטייס במצב של דילמה, בה הוא לא ימלא אחר צו שיפוטי, אולם אין משמעות הדבר שמותר לוועד לנקוט בצעדים ארגונים קולקטיביים "מוסווים" בדרך זו או אחרת.

 

בית הדין הוסיף וציין, כי במכוון לא התייחס לטענות הטייסים בנוגע להתנהלות ההנהלה, שכן דבר זה נדון בימים אלה המסגרת הדיונים על ההסדר הקיבוצי.

 

בית הדין גם קבע, כי חיזוק משמעותי לכך שמדובר בפעילות ארגונית מתואמת ניתן למצוא לכך שבשנים האחרונות עשו לעצמם הטייסים שיטה לשבש את טיסות החברה בכל פעם שהם מבקשים להפעיל לחץ על הנהלתה.

 

בעקבות החלטת בית הדין הוציא מנכ"ל אל על דוד מימון איגרת לכל הטייסים, ובה דגשים מפסק הדין. מימון קרא לכל הטייסים לקיים את הפסיקה במלואה ולפעול בשיתוף עם שאר גורמי החברה לקיומן של טיסות סדירות לטובת הנוסעים ועובדי החברה.