טיסה סדירה ראשונה של איתיחאד איירווייז מאבו-דאבי נחתה בישראל

חברת התעופה הלאומית של איחוד האמירויות, שבסיסה באבו-דאבי, חוללה היסטוריה בנתב״ג. הטיסה המריאה הבוקר כשעל סיפונה משלחת דיפלומטית וכלכלית המייצגת את איחוד האמירויות. הקו הסדיר יפעיל גם שירות מטענים סדיר בין נתב״ג לאבו דאבי


13:45 ,06.04.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

איתיחאד איירווייז (Etihad Airways), חברת התעופה הלאומית של איחוד האמירויות, חנכה היום שירות טיסות סדיר בין אבו-דאבי, בירת איחוד האמירויות, לתל אביב, המרכז הכלכלי של ישראל. בנוסף, ביום שני נוספה ישראל ל״רשימה הירוקה״ של אבו דאבי של מדינות אשר הנוסעים המגיעים מהן לבירת איחוד האמירויות אינם נדרשים להיכנס לבידוד.

 

השקת קו הטיסות הסדיר היא צעד היסטורי נוסף בכינון הקשרים הדיפלומטיים ופתיחת המסחר והתיירות בין ישראל לאיחוד האמירויות והמשך של הסכמי אברהם שנחתמו בין שתי המדינות באוגוסט 2020.

 

נזכיר כי במקביל להטסת נוסעים, חברת איתיחד קרגו, חברת המטענים של איתיחד, תפעיל שירות מטענים בין שני היעדים ויעדי המשך. בבטן מטוסי הדרימליינר ניתן להעמיס עד 20 טון מטען.

 

טיסה מס׳ EY598 של איתיחאד היא הטיסה הסדירה הראשונה שהמריאה משדה התעופה הבינלאומי של אבו-דאבי בדרכה לנמל התעופה הבינלאומי בן גוריון בישראל. הטיסה המריאה הבוקר (שלישי) בשעה 10:05, שעון איחוד האמירויות, כשעל סיפונה משלחת דיפלומטית וכלכלית המייצגת את איחוד האמירויות. בין חברי המשלחת ניתן למנות את הוד מעלתו מר מוחמד אל-חאג׳ה, השגריר הראשון של איחוד האמירויות לישראל, מר איתן נאה, ראש המשלחת לאיחוד האמירויות, ומר טוני דגלאס, מנכ"ל קבוצת איתיחאד.

 

הטיסה נחתה בנתב״ג ב-12:30 בצהריים, שעון ישראל, והתקבלה בטקס ההסלנה המסורתי לטיסות בכורה. לאחר מכן נערכה קבלת פנים חגיגית ובה נשאו ברכות שגריר איחוד האמירויות לישראל, מנכ״ל קבוצת איתיחאד, ושמואל זכאי, מנכ״ל נמל התעופה בן גוריון.

 

טוני דגלאס, מנכ״ל קבוצת התעופה איתיחאד: ״הפעלת הטיסה הסדירה הראשונה לתל אביב היא רגע משמעותי ביותר בתולדותיה של איתיחאד. בשנה שעברה היינו עדים לחתימת הסכמי אברהם ההיסטוריים בין איחוד האמירויות לישראל. אנו נרגשים מאוד מההזדמנויות ששיתוף הפעולה פותח בפני איתיחאד ועיר הבית שלנו, אבו דאבי.

 

״בטיסת הבכורה שלנו היום שמחנו לארח נציגים של כמה ממפעילי התיירות והמלונאות המצטיינים של איחוד האמירויות. בנוסף להצגתה של אבו דאבי כיעד תיירותי מהמעלה הראשונה, מנהיגים עסקיים אלה יחזקו את גישתה המגובשת והמאוחדת של האמירות לאיכות חיים ובריאות״.

 

שירות הטיסות החדש יופעל באחד ממטוסי הדגל של חברת התעופה, בואינג 787-9 דרימליינר.

 

בשלב הראשון תפעיל איתיחאד שתי טיסות שבועיות בין אבו דאבי לתל אביב. הטיסה חזרה, EY 599, תטיס נוסעים מתל אביב לאבו דאבי, בירת איחוד האמירויות.

 

הנוסעים המגיעים מישראל לא יידרשו להיכנס לבידוד עם הנחיתה מאחר וישראל נוספה ל״רשימה הירוקה״ של אבו דאבי. הם יוכלו גם להמשיך מאבו דאבי ל-35 יעדים נוספים בטיסות המשך לאסיה, תת-היבשת ההודית ואוסטרליה.

 

הביקוש לטיסות בין איחוד האמירויות לישראל צפוי להיות משמעותי ולכלול נוסעים עסקיים ותיירים. בריבוי הנוסעים תומכת העובדה ששתי המדינות מתהדרות בשיעורי התחסנות נגד קורונה מהגבוהים בעולם ובכך יוצרות ״מסדרון חיסונים״ המקל על הנסיעות בין שני היעדים.

 

איתיחאד ואל-על, חברת התעופה הלאומית של ישראל, ממשיכות בהכנות לשיתוף פעולה נרחב בנתיב החדש ומעבר לו. בנובמבר 2020 חתמו השותפות על מזכר הבנות לטיסות קוד משותף (קוד-שרינג) בנתיבים של כל אחת מהן, להכרה משותפת במיילים שנצברו בתכניות נוסע מתמיד ושיתוף פעולה בטיסות מטען, הדרכות ושירותי תחזוקה.

 

חברת התעופה גם השיקה את Etihad Wellness, יוזמה מובילה בתעשיית התעופה, שנועדה להבטיח את רווחת הנוסעים בכל שלב במסעם במקביל לשלוות נפש משופרת. Etihad Wellness מנוהלת על-ידי ״שגרירים״ שהוכשרו במיוחד למשימה וזמינים לשירות הנוסעים סביב השעון עם מידע בריאותי והכנות רלוונטיות לטיסה. איתיחאד הייתה גם חברת התעופה הראשונה בעולם שחייבה את כל נוסעיה להציג תוצאות שליליות של בדיקת PCR לפני ההמראה ולהיבדק שנית עם הנחיתה באבו דאבי.