יו״ר ההסתדרות בהפגנת עובדי אל על: אנחנו במצב חירום

העובדים מוחים על מצב החברה ועל ההשלכות הצפויות לה בשל נגיף הקורונה המתפשט. ציין: ״על כל הרשויות להתגייס למניעת קריסת אל על ושאר החברות הישראליות. אנחה את כל הוועדים לטוס מעתה רק עם חברות מקומיות״


12:49 ,01.03.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

יו״ר ההסתדרות ארנון בר-דוד הגיע היום למחאת עובדי אל על שנערכה בנמל התעופה בן-גוריון, ואמר: ״אנחנו במצב חירום. אל על, החברה שאזרחי המדינה, העובדים וההסתדרות כל כך אוהבים, עומדת בפני קריסה ולאף אחד לא איכפת. אי אפשר לתאר את מצב התעופה בישראל בלעדיה״.

 

״כשיש מצב חירום צריך להתייחס אליו ככזה. אני מצפה שכל הרשויות במדינת ישראל יעזרו לאל על וימנעו את קריסתה ואת קריסת שאר החברות הישראליות, ישראייר וארקיע. אני הולך להנחות את כל הוועדים של ההסתדרות לטוס מעתה רק עם חברות התעופה ישראליות - זה הזמן להראות חוסן ולכידות״, הוסיף יו״ר ההסתדרות, וציין: ״אני פונה לממשלת ישראל ולעומד בראשה - זוהי שעת חירום ויש להזרים סכום ראשוני לחברה על מנת שתוכל לעבור את התקופה. כולם צריכים להתגייס לטובת העניין, לא רק לדבר – אלא לעשות. לא צריך להקים עוד ועדה, אלא לקבל החלטות״.

 

נזכיר כי יו״ר ההסתדרות ארנון בר-דוד התריע עוד בטרם החמיר משבר הקורונה, מפני מצבן של חברות התעופה הישראליות העומדות בפני אתגרים רבים. במכתב ששלח בתאריך 19 בפברואר לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר התחבורה בצלאל סמוטריץ׳ ולשר התיירות יריב לוין, קרא להם בר-דוד לקיים דיון דחוף למניעת הקריסה של החברות הישראליות.

 

במקביל, בימים האחרונים יחד עם יו״ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, הובילו בר-דוד ואדרי את הניסיונות להציל את אל על מקריסה בעקבות משבר הקורונה. זאת תוך קיום דיונים מרתוניים עם הנהלת החברה וועד העובדים, בהם עושים הצוותים את המיטב על מנת לצמצם את הפגיעה בעובדים ובזכויותיהם ותוך דאגה ליציבות החברה.