כנפיים תתחזק את מטוסי האימון החדשים של חיל האויר

כנפיים אחזקות חתמה על הסכם תחזוקה למטוסי האימון החדשים של חיל האוויר בהיקף כולל של כ- 600 מיליון ש"ח ל- 20 שנה. תתחזק את הלביא, מטוס האימון החדש של חיל האוויר, כקבלן משנה של התעשייה האווירית


00:00 ,29.07.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

כנפי תחזוקה, שותפות מוגבלת בבעלותה המלאה (100%) של קבוצת כנפיים, התקשרה בהסכם עם התעשייה האווירית, להענקת שירותי אחזקה בבסיסי חיל האוויר למטוס הלביא, מטוס לאימון מתקדם מדגם M-346I (יצרן Alenia Aermacchi), בהיקף כולל של כ- 600 מיליון ש"ח. זאת, כקבלן משנה של התעשייה האווירית, במסגרת השירותים אשר יינתנו על ידי התעשייה האווירית למשרד הביטחון.

נזכיר כי כנפיים הינה חברת אחזקות הפועלת בתחום התעופה (באמצעות שליטה באל על - 39.3%); החכרת מטוסים (באמצעות גלובל ליסינג - 100%); ופעילויות נוספות סינרגטיות לתחום: שירותי קרקע ושירותים נלווים (באמצעות QAS - 50%) ושירותי תחזוקה מקצועיים לטייסות חיל האוויר (באמצעות כנפי תחזוקה - 100%).

כאמור, כנפי תחזוקה, המנוהלת על ידי שמואל אבירם, מתחזקת כיום את מטוסי העיט (סקייהוק) לאימון מתקדם של חיל האוויר, אותם צפויים להחליף מטוסי הלביא, במסגרת הסכם קודם, קצר יותר, מ- 2005. היקף ההכנסה השנתי מההסכם החדש דומה להיקף ההכנסה השנתי בגין תחזוקת מטוסי העיט אולם הינו לתקופה של 23.5 שנים, פרק זמן משמעותית ארוך יותר, מתוכן 3.5 שנים תקופת התארגנות ו- 20 שנה למתן השירותים עצמם.

בנוסף להסכם תחזוקת הלביא שיחליף את העיט, כנפי תחזוקה מספקת שירותי תחזוקה למטוסים נוספים של חיל האוויר, כקבלן משנה של התעשייה האווירית, במסגרת הסכם מ- 2008 הצפוי להסתיים בסוף 2016.

רונן ציוני, מנכ"ל כנפיים אחזקות, מסר: "כנפי תחזוקה ממשיכה לבסס את פעילותה ואת מומחיותה בתחום תחזוקת המטוסים בפרויקט רחב היקף וארוך טווח. ההסכם החדש עליו חתמנו מבטיח את המשך היציבות והאופק העסקי של זרוע פעילות התחזוקה של קבוצת כנפיים."