ישראל וגיאורגיה מרחיבים את קשרי התעופה

בפגישה בין השר ישראל כץ ושרת הכלכלה והתיירות הגיאורגית הוחלט להגדיל את תדירות הטיסות בין המדינות לעשר לשבוע לכל צד


00:00 ,19.10.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

בפגישה בין השר ישראל כץ ושרת הכלכלה והתיירות הגיאורגית הוחלט להגדיל את תדירות הטיסות בין המדינות לעשר לשבוע לכל צד
 
שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, סיכם אתמול עם שרת הכלכלה והתיירות של גיאורגיה, ורה קובליה, על הגדלת מספר הטיסות בין ישראל לגיאורגיה. בפגישה שנערכה בלשכתו של השר כץ בירושלים, החליטו שני השרים על הגדלת תדירות הטיסות המאושרות לכל אחת מהמדינות משש טיסות לעשר טיסות שבועיות לכל צד.
 
עוד סוכם כי כל מדינה תוכל למנות שלוש חברות תעופה סדירות להפעלת טיסות הנוסעים במקום חברת תעופה אחת כיום לכל צד. שני השרים סיכמו כי מנהלי התעופה של שתי המדינות יפגשו בקרוב בטיבליסי שבגיאורגיה ויחתמו על הסכם תעופה חדש שיאפשר להגדיל את מספר התדירויות והמובילים הנקובים של שתי המדינות.
 
השרה הגיאורגית, קובליה, אמרה בפגישה כי הסכם התעופה בין שתי המדינות שנחתם בשנות ה- 90 לא מתאים יותר היום לנוכח הגידול בהיקף התיירות בין המדינות. לדבריה מספר התיירים בין המדינות גדל בשנים האחרונות בכמעט מאה אחוז וההסכם הנוכחי אינו מתאים יותר עד כדי כך שחלק ממשלחתה נאלצה להגיעה  לישראל דרך טורקיה.
 
השר כץ הודיע לשרה הגיאורגית כי משרדו ישמח לעודד את התחרות בין ישראל וגיאורגיה, מה שיגדיל את היצע המושבים ויביא ולהוזלה של תעריפי הטיסה בין המדינות. "אני מקווה כי גיאורגיה תהווה תחליף הולם לטורקיה כיעד תיור ונופש עבור ישראלים רבים, דבר שיסייע לקדם את הקשרים בין המדינות גם בתחומים נוספים" הוסיף כץ.