גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 19.11.2018
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.717 +0.595
אירו 4.2169 +0.924
ליש"ט 4.7507 +0.604
100 יין 3.2799 +0.681
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

אמיר שני: מסתמן שת״פ חיובי מול רש״ת והמסופים

על פי ההבנות שהושגו רש״ת תקצה שטחי ביניים נוספים בתקופת המעבר של עליית שער עולמי לטובת אחסנת מטענים בנתב״ג ללא חיוב כמחווה של רצון טוב. הרשות שוקלת בחיוב הנחות בגין דמי אחסנה ליבואנים וזאת באמצעות בניית מנגנון מיוחד
מירב רונן / 30.11.17 / 14:23
אמיר שני, יו״ר ארגון התאגידים. פגישה חיובית ובונה
30.11.17
אמיר שני, יו״ר ארגון התאגידים. פגישה חיובית ובונה

מסתמן כי קיימת התקדמות חיובית בשיחות בין סוכני המכס והמשלחים הבינלאומיים ורשות שדות התעופה והמסופים האוויריים בכל הקשור לאחסון מטענים והענקת הנחות מדמי אחסון במהלך ימי עליית מערכת ״שער עולמי״ לאוויר ב-14 בינואר 2018.

 

למערכת PORT2PORT נודע כי בעקבות פגישה שנערכה בשבוע שעבר בהשתתפות אמיר שני, יו״ר ארגון התאגידים של סוכני המכס והמשלחים הבינ״ל, בכירים ברשות שדות התעופה בהן יורם שפירא, סמנכ״ל המסחר ברש״ת, אורון טאוסיג, מנהל מסוף המטענים של ממן, ואורי שוחט, מנכ״ל מסוף סוויספורט הושגה התקדמות משמעותית בנוגע לפנייתו של שני לגופים אלה.

 

לדברי שני, ״התקיימה פגישה חיובית, בונה עם רצון אמיתי לתת מענה לבעיות שעלולות לצוץ במהלך עליית ׳שער עולמי׳ לאוויר״.

 

שני ציין כי הושגה הבנה כי רש״ת תקצה שטחי ביניים לטובת אחסנת מטענים בנתב״ג שיהיו מחוץ לשטחים הנתונים כיום ברשות המסופים האוויריים. עדיין לא ידוע אם על השטחים יוקמו אוהלים או אם יהיה מדובר במשטחים בלתי מקורים אך בכל מקרה הקמת והכשרת השטחים תיעשה על ידי רש״ת כמחווה של רצון טוב עבור היבואנים, סוכני המכס והמשלחים במהלך תקופת המעבר המדוברת.

 

עוד ציין שני כי הרשות שוקלת בחיוב הענקת הנחות בגין דמי אחסנה ליבואנים וכי ההנחות שתוענקה יגולגלו ״אחד-לאחד״ ליבואנים באמצעות מנגנונים שייבנו על ידי מסופי המטען האווירי וארגון התאגידים.

 

נזכיר כי שני פנה במכתב לגורמים אלה וביקש את סיועם בהקצאת שטחים לטובת אחסון מטענים שלא ניתן יהיה לשחררם במהלך ימי עליית שער עולמי לאוויר וכן בקבלת פטור מתשלום עבור דמי אחסנה עבור שישה ימים בתאריכים 11, 12, 14, 15, 16 ו-17 בינואר.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 925
פייסבוק

×