אילת מסלימה את המאבק נגד סגירת שדה דב

בישיבת חירום שכינס ראש עיריית אילת קראה מועצת העיר לממשלה לדחות את סגירת שדה דב ולאפשר לכנסת החדשה למצוא פתרון ראוי לתושבי העיר אילת. בכוונת אילת לסגור את העיר בשלישי הבא ולערוך הפגנת המונים


13:16 ,06.03.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

על רקע הכוונה לסגור את שדה דב ב-1 ביולי הקרוב הודיעה העיר אילת כי בכוונתה להסלים את המאבק ולנקוט בשורת צעדים ביניהם מסיבת עיתונאים משותפת של ראשי הערים תל אביב ואילת, שתתקיים ביום חמישי הקרוב (7.3.19) בשדה דב, סגירת העיר אילת ביום שלישי הבא (12.3.19) בתמיכה של ההסתדרות והקמת אוהל מחאה בשדה דב החל מיום חמישי הבא (17.3.19) כולל שביתת רעב של ראש עיריית אילת.

בישיבת חירום שכינס ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי בשבוע שעבר, קראה מועצת העיר אילת לממשלת ישראל לדחות את סגירת שדה דב ולאפשר לכנסת החדשה למצוא פתרון ראוי לתושבי העיר אילת, שערה הדרומי של מדינת ישראל. עוד קראה מועצת העיר אילת לממשלת ישראל להיכנס למשא ומתן למציאת חלופות, שישאירו את אילת מחוברת למרכז. דברים אלה הובאו לידיעת ראש הממשלה - בנימין נתניהו, בפגישה אישית שהתקיימה בשבוע שעבר בינו לבין ראש עיריית אילת בירושלים. לאחר שפגישה זו לא הניבה פירות נערכת כאמור העיר אילת להסלים את המאבק תחת האמירה ״ביבי והליכוד מתנתקים מאילת״.

 

ביום חמישי הקרוב (7.3.19) יקיימו ראש עיריית תל אביב רון חולדאי וראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי, מסיבת עיתונאים משותפת בה יודיע ראש העירייה על הסלמת המאבק ויוצג מתווה חולדאי המאפשר את פינוי שדה דב ממזרח ובניית כ-8,000 יחידות דיור והשארת מסלול צר ממערב על השטח הסמוך לחוף הים וממילא אסור לבנייה. ביום שלישי הבא (12.3) תיסגר כאמור העיר אילת בתמיכת ההסתדרות ותיערך הפגת המונים של תושבי העיר בשעה 11:30 בקדמת שדה התעופה אילת. על רקע הפגנת המחאה תיסגר כאמור העיר אילת החל מהשעה 10:00 בבוקר על כל שעריה, באוויר, בים וביבשה כולל מעברי הגבול. החל מהשעה 11:00 תושבת גם מערכת החינוך למעט בגני הילדים והחינוך המיוחד. בשעה 8:00 בבוקר ייפתחו הלימודים בשיעורי מחנך סביב המאבק ובשעה 11:00 יופסקו כאמור הלימודים.

 

בני הנוער יצעדו במרוכז ובליווי צוותי המורים לאורך שדרות התמרים עד למקום ההפגנה בחזית שדה התעופה. הורים לתלמידי בתי הספר היסודיים יתבקשו לקחת את ילדיהם מבתי הספר ולהצטרף להפגנה. עוד יצטרפו לשביתה מרכזי הקניות, חברת אגד, נהגי המוניות, ועדי עובדים של כל החברות והארגונים, עובדי בית החולים וחולים הטסים לטיפולים תכופים במרכז הארץ, עובדי העירייה ומשרדי הממשלה, עובדי כוחות הביטחון ועוד. גם תושבי חבל אילות יצטרפו להפגנת המחאה וינועו ברכבים לאורך כביש הערבה. קבלני העפר העובדים בשירות העירייה, יפעילו גם הם עשרות כלים כבדים באמצעותם ייסגרו הכניסות לעיר אילת.