בהמשך לפנייתו של אמיר שני: שיפור בתחזוקת עגלות רש״ת

לדברי מנהל נתב״ג, שמואל זכאי, בחצי השנה האחרונה נרכשו יותר מ-700 יחידות דולי וכן בוצע פיילוט לבחינת שיטת הסגירה המיטבית של העגלות והתאמת סוג העגלה למרחק הנסיעה


10:53 ,06.05.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

בהמשך למכתבו של אמיר שני בנושא מצבן של עגלות רש״ת המשמשות להובלת מטען יבוא (ר׳ ידיעה) השיב שמואל זכאי, מנהל נמל תעופה בן גוריון לפנייתו של שני וציין כי הנושא נמצא בטיפול.

 

לדברי זכאי, אשר הגיב במכתב לפנייתו של שני, ״שינוע המטען המסחרי והדואר בנתב״ג מתבצע על ידי נהגי מחלקת ציוד ושינוע מטען מסחרי ודואר. תחת מחלקה זו נמצאת יחידה שאחראית על טיפול ותחזוקה שוטפת של יותר מ-1,500 ציוד נגרר כולל דוליסים, פאלטים ועגלות גרמניות.

 

״במהלך חצי השנה האחרונה חידשנו את כמות הדוליסים ורכשנו יותר מ-700 יחידות. לאחר נפילות של חבילות וכבודות מהעגלות ביצענו פיילוט לשינוי שיטת הסגירה שלהם והתאמתם למרחקי הנסיעה.

 

״עד לסיום הפיילוט וקביעת סוג העגלה המתאים ביותר שיפרנו את סגירת הברזנטים של העגלות הקיימות באמעות רצועות מתיחה עמידות ובטיחותיות יותר. בנוסף, אנו נמצאים בתהליך מעקב מחשובי אחר כל עגלה ודוליס שכולל בדיקה תקופתית וטסט שמוודא שהמצב התחזוקתי של היחידה תקין. במידה ואחד הכלים נמצא לא תקין הוא מיידית עובר לטיפול מוסך״.

 

לדברי זכאי, כל המהלכים שתוארו במסמך זה נמצאים בשלבים מתקדמים שמטרתם הינה שיפור השירות והבטיחות והגברת איכות הציוד.