רש״ת: נתב״ג ערוך לקליטת הפעילות הפנים ארצית

מרשות שדות התעופה נמסר כי ״כפי שהתחייבנו אנו מוכנים לקליטה כלל תנועות הנוסעים ואת כל הפעילות התעופתית הן בנתב״ג והן בחיפה והרצליה״. רש״ת: יישמרו הסלוטים ההיסטוריים לארקיע וישראייר


11:20 ,01.07.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

לרגל הסגירה הרשמית של הפעילות האווירית בשדה דב בתל אביב נמסר מרשות שדות התעופה (רש״ת) כי נתב״ג ערוך לקליטת כל הפעילות הפנים ארצית בישראל, כולל שדה דב, הרצליה וחיפה. ״לאחר החתימה על פינוי שדה דב החלה הכשרת שדה תעופה פנים ארצי בחלק המזרחי בטרמינל 1 לקליטת הפעילות משדה דב. כפי שהתחייבנו אנו מוכנים לקליטה כלל תנועות הנוסעים ואת כל הפעילות התעופתית הן בנתב״ג והן בחיפה והרצליה״.

 

מרש״ת נמסר כי ״התחייבנו לשמור על הסלוטים ההיסטוריים (זמן ומרחב טיסה) לחברות ארקיע וישראייר כפי שהיו בשדה דב. וכך יהיה. תינתן העדפה להמראות ותינתן העדפה להסעה מינימלית עד לנקודת ההמראה״.

 

כאמור נמל התעופה בן גוריון ערוך ומוכן לקליטת כל הפעילות הפנים ארצית ובכלל זה את שדה דב. ההיערכות כוללות  רחבות חנייה למטוסים בקרבת טרמינל 1, אולם יוצאים בטרמינל (צ׳ק אין ובידוק ביטחוני), מערכת מהירה לבידוק ביטחוני (אלפא), מסלול מהיר וריבוע ייחודי ומרווח באולם היוצאים.

 

שיפוץ החלק המזרחי בטרמינל 1 ובכלל זה מקומות ישיבה, בתי קפה מתקני משחקים לילדים ושירותים, הוספת HBS בטרמינל 1, מערכת מסועים למזוודות חדש לפנים ארצי באולם מפואר בטרמינל 1, אולם נכנסים חדש לטיסות הפנים ארצי כולל מערכת מיון ובכלל זה שני מסועים למזוודות, קומת חנייה עבור הטסים לאילת בלבד צמוד לטרמינל 1, יציאה קצרה מהמסוע של המזוודות לרחבת אוטובוסים ומוניות - בחניון מצדה.