גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 16.01.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.67 +0.355
אירו 4.1953 +0.074
ליש"ט 4.7175 +0.308
100 יין 3.3832 -0.012
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

תושבי אילת יפגינו מחר כנגד סגירת שדה דב

מחר תיערך הפגנת מחאה של תושבי אילת כנגד סגירת שדה דב מול כנס הלאומיאדה אליו מגיעים כ-2,000 חברי ליכוד בהם שרי וח״כים. ראש העיר אילת: קורא למקבלי ההחלטות לעצור ולטפל בחלופות
10.01.19 / 13:14
ראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי. ״החלטה רעה״
10.01.19
ראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי. ״החלטה רעה״
10.01.19
תושבי אילת יפגינו מחר כנגד סגירת שדה דב

אלפי תושבי אילת ביניהם חולים, סטודנטים, עובדי מערכת החינוך באילת, עובדי העירייה, הנמל, בית החולים יוספטל, שדה התעופה באילת, עובדי חברת ארקיע, כיבוי אש, מקורות, קצא״א, נציגות עובדים מבתי המלון, ארגוני נשים ותנועות נוער יפגינו מחר (ה׳) כנגד סגירת שדה דב.

 

״שדה דב הוא התחנה המרכזית שלנו והמטוסים הם האוטובוסים שלנו. אם יסגרו לנו את שדה דב, לא ניתן לפתוח את שדה רמון״ מבטיחים ראש העיר אילת והתושבים וקוראים לראש הממשלה לדחות את סגירת שדה דב עד להצבת חלופה ראויה בתל-אביב או על אי מולה.

 

מחר (ה׳) בשעה 15:00 תיערך כאמור הפגנת מחאה של תושבי אילת כנגד סגירת שדה דב, שעתיד להיסגר על פי החלטת הממשלה ביולי 2019 זאת לאחר שסגירתו נדחתה כבר ארבע פעמים בזכות מאבק עיקש בהובלת ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי.

 

״ההפגנה מחר היא הפעולה הציבורית הראשונה בשרשרת של פעולות חריפות שתהיינה עד שנסגור לחלוטין את העיר כולל את שדה התעופה אילת רמון״ אומר ראש עיריית אילת ומוסיף: ״אנו נאבקים במאבק צודק ומוסרי על חייה של העיר ולא נאפשר לאיש לחסל את העיר ולפגוע בתושביה. ההחלטה לסגור את שדה דב המשמש כתחנה הציבורית שלנו מבלי לתת לנו חלופה ראויה היא החלטה רעה. אני קורא למקבלי ההחלטות בירושלים לעצור את ההחלטה, לצאת לבנייה של 8,000 יחידות דיור בשטח המזרחי למסלול בשדה דב, ובמהלך בתקופת הבנייה שכנראה תחל בעוד 4-5 שנים ותסתיים בעוד 10-13 שנים, לטפל בחלופה ראויה לתושבי אילת ותייריה. כמו כן אני קורא לגורמים באוצר ובמשרד ראש הממשלה ליישם את ההחלטות הקשורות לפיתוח העיר שכבר אושרו ע״י שר האוצר וראש הממשלה, ביניהן: תכנית אסטרטגית, הסכם גג, רכבת לאילת, סיוע לצמצום יוקר המחיה באילת, סיוע למערכת הבריאות ועוד, ולהפסיק להתחשבן עם צרכי העיר רק משום המאבק הלגיטימי בשדה דב״. 

 

יו״ר ההסתדרות במרחב אילת, אבי אזולאי, מסר: ״אנחנו מקווים שכל אלו שחושבים שאנחנו, תושבי אילת, לא צריכים שדה תעופה פנים ארצי לנחות בו - יתעשתו. יש לנו אלפי חולים תושבי אילת, שבכל שנה טסים לבתי חולים במרכז הארץ, וזאת צרה צרורה עבורם. זאת גזירה שנופלת על כל תושבי המדינה שטסים לאילת, עיר שחיה אך ורק מתיירות״.

 

לדברי אזולאי: ״תקוותנו היא שסגירת שדה דב תדחה לפחות עד סוף 2019 וזה ייתן לנו קצת אוויר לבחון ולנסות לקדם חלופות לסגירה. למשל, אמורים לבנות בשטח שיפונה קרוב ל-16 אלף יחידות דיור. הועלתה אלטרנטיבה להמתין להיתרי הבנייה ורק אז לסגור את שדה דב. אלטרנטיבה נוספת היא הקמת מסלול נחיתה על הים, כמו בהרבה מדינות בעולם״.

 

״הדאגה שלנו שאם הטיסות מאילת יפעלו בנתב״ג, הן יהיו בעדיפות נמוכה על פני הטיסות הבינלאומיות, בקבלת אישורי המראה. בנוסף, הטיסות יצומצמו, כי לא יהיו אישורים לטיסות מנתב״ג, והדבר עלול להביא לפיטורים בחברות התעופה. לטענת מומחים, יהיו רק 3-4 טיסות ביום בקו אילת-נתב״ג״. 

 

כחלק מההפגנה ישבשו תושבי העיר את התנועה כבר משדה התעופה ולאורך ציר התיירות המרכזי עד לרחבת מלון קלאב הוטל שם ייפתח מחר כנס ״הלאומיאדה״ בה צפויים להשתתף מעל ל-2,000 חברי ליכוד, בהם שרים וחברי כנסת.

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 926
פייסבוק

×