1.5 מיליון נוסעים יעברו בנתב"ג במהלך החגים

גידול של 10% בתנועת הנוסעים בחגי תשרי בהשוואה לשנה שעברה. ביולי-אוגוסט צפויים לעבור בשדה 3.2 מיליון נוסעים


00:00 ,26.08.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

הקיץ נשברו כל שיאי תנועת הנוסעים בנתב"ג: במהלך חגי תשרי תשע"ד צפויים לעבור בנמל התעופה בן גוריון 1.5 מיליון נוסעים ב- 9,240 תנועות מטוסים, גידול של מעל ל-10% בתנועת הנוסעים בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

מרשות שדות התעופה 0רש"ת) נמסר שהושלמה ההיערכות לקראת חגי תשרי.

במהלך החודשים יולי-אוגוסט יעברו בנתב"ג 3.2 מיליון נוסעים, גידול של 9.5% בהשוואה לשנה חולפת.

המדינות המובילות במספר הנוסעים בחודשים יולי-אוגוסט הן יוון, תורכיה, ארצות הברית, צרפת ואיטליה.

בימים שלפני ראש השנה תחל גם יציאתם המסורתית של חסידי ברסלב לעיר אומן שבאוקראינה. כ-20 אלף חסידים צפויים לעבור בנתב"ג בין התאריכים 1-4 בספטמבר ב-115 תנועות מטוסים.

בדיון סיכום ההערכות לקראת חגי תשרי תשע"ד שנערך היום (ב') ציין מנהל נתב"ג שמואל זכאי: "בקיץ 2013 נשברו כל שיאי תנועת הנוסעים ונמל התעופה בן גוריון עולה מדרגה, מנמל תעופה בגודל בינוני לנמל תעופה בסדרי גודל של מעל ל-15 מיליון נוסעים בשנה בטיסות בינלאומיות ופנים ארציות.

"תנועת הנוסעים המוגברת של הקיץ תימשך עד לסוף חודש ספטמבר. ההיערכות המוקדמת ומאמצי העובדים במהלך תקופת הקיץ בו נשברו כל השיאים, תימשך עד לאחר החגים, במטרה לשמור על רמת השירות הגבוהה לנוסעים, תוך התמקדות בחוויית הנוסע ובלוחות זמנים מזורזים.

"בתחילת השנה הבאה יסתיים פרויקט שדרוג מערך המסלולים ונתב"ג יעבור לפעילות מקבילה ממסלולי המראה ונחיתה מופרדים. לנוכח הגידול בתנועת הנוסעים והגידול הצפוי בטיסות לואו קוסט מנתב"ג, יפתח בראשון בנובמבר האולם המערבי בטרמינל 1 לטיסות לואו קוסט ויופעל באופן רציף בהתאם למדיניות השמיים הפתוחים".

יצוין שהתנועה הפנים-ארצית בנתב"ג גדלה גם היא, כאשר מתחילת השנה חל גידול של 11% בתנועת הנוסעים וגידול של 7% בתנועת המטוסים בטיסות פנים-ארציות.

מנכ"ל רש"ת יעקב גנות: "הנתונים מצביעים על ההשקעה שלכם, העובדים והמנהלים, ועל כך הערכתי ותודתי. היכולות שלכם מאפשרות לנו, ההנהלה והמועצה, ליישם את הפרויקטים לשיפור השירות, הבטיחות והאיתנות הכלכלית של רשות שדות התעופה. ערב ראש השנה, ועם וסיומו של קיץ שובר שיאים, אתם ממשיכים את הפעילות שלכם ברצף, דבר שאינו מובן מאליו, וכל זה בזכות הנתינה וההשקעה העצומה של כלל העובדים".