ארגוני התובלה מאיימים: כבישי הארץ ייחסמו בתוך 10 ימים

מוחים על התייקרות הדלק והמסים שהממשלה מוסיפה לגבות ומאיימים לחסום עורקי תחבורה ראשיים אם הממשלה לא תודיע על ביטול מיידי של המס על הסולר


00:00 ,10.06.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

מוחים על התייקרות הדלק והמסים שהממשלה מוסיפה לגבות ומאיימים לחסום עורקי תחבורה ראשיים אם הממשלה לא תודיע על ביטול מיידי של המס על הסולר
 
בתוך כמה ימים ייחסמו עורקי התחבורה הראשיים, מסופי הדלק, נמלי ישראל והצירים המובילים לשדה התעופה.  החלטה על כך קיבלו נציגי חברות ההסעה וההובלה בישיבת חירום שנערכה בערב החג.
 
בישיבה שנערכה ערב חג השבועות בהשתתפות נציגי המוניות בישראל, ארגון חברות ההסעה בישראל, ומורי הנהיגה הוחלט כי בתוך כמה ימים ייחסמו עורקי התחבורה הראשיים, מסופי הדלק, נמלי ישראל והצירים המובילים לשדה התעופה. ההחלטה התקבלה במחאה על התייקרות הדלק והמסים שהממשלה מוסיפה לגבות.
 
נציגי הארגונים הודיעו כי אם הממשלה לא תודיע על ביטול מיידי של המס על הסולר ייכנס משק ההובלה וההסעה לסחרור שכמותו טרם ראתה הארץ.
 
הדיון התקיים במשרדי מועצת המובילים והמסיעים, ושם נתקבלה החלטה פה אחד לצאת לרחובות עם כל העוצמה והכוח שבידי חברות האוטובוסים, המוניות, והמשאיות בתגובה על התנהגותה של הממשלה לנוכח התייקרות הדלק וסירובה לבטל את הבלו הגבוה על הסולר.
 
כל גורמי התחבורה והתובלה החליטו על הפעלת חסימות ושיבושי תנועה בכל כבישי הארץ – כולל סגירת נמלים,  מסופי דלק, וחסימת עורקי התנועה לנמלי התעופה.
 
נציגי ענף ההובלה וההסעה הגיבו בחריפות על הודעת משרד האוצר לפיה האוצר לא יפחית את המס על הדלק, ואמרו כי באוצר יושבים אנשים אטומים שיפעלו רק אחרי שהארץ כולה תרעש ותגעש בנוסח האירועים שהיו לאחרונה באירופה בתגובה על ייקור הדלק.
 
נציגי ארגון המוניות, אברהם פריד ושמעון דהרי, אמרו כי נהגי המוניות מתוסכלים מכך כי הוצאות הדלק גדלות והם עוברים לרכבים קטנים וזולים כדי לחסוך בעלויות.
 
יו"ר ארגון חברות ההסעה, שמריהו הרבסמן, הודיע כי הארגון יפסיק את ההסעות של התלמידים בשל חוסר כדאיות, ונציגי המובילים הודיע כי הם יעמידו את המשאיות, לא ישלמו את האגרות, יפטרו נהגים ולא יבצעו הובלות בתנאים אלו.
 
גבי בן הרוש, יו"ר מועצת המובילים והמסיעים, אמר כי החברות מודעות לפגיעה הקשה שתיגרם ללקוחות, "אולם אין לנו ברירה. הגענו לנקודת אל חזור".