אושרה תוכנית לאיסור חניית משאיות בתחומי חיפה

יו"ר מועצת המובילים והמסיעים גבי בן הרוש: "בעיריית חיפה נרדמו בשמירה. עשר שנים אני מדבר איתם על מציאת מגרשי חניה למשאיות"


00:00 ,11.04.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

בעקבות תאונת הדרכים הקטלנית אתמול (ד'), בה איבדה משאית את בלמיה בכביש הירידה מאוניברסיטת חיפה דרך נשר וגרמה למותם של שישה בני אדם ולפציעתם של עשרות, הודיעה עיריית חיפה שהוועדה לתאום תנועה, לה שותפים משרד התחבורה, משטרת ישראל והעירייה, אישרה לאחרונה תוכנית מעודכנת לאיסור חניית משאיות כבדות בשכונות המגורים בתוך העיר.

ההחלטה על אישור התוכנית התקבלה במסגרת המאבק אותו מובילה עיריית חיפה למניעת מפגעי הבטיחות אותן גורמות המשאיות הכבדות בכניסתן לעיר.

בנוסף נועדה יוזמת האיסור למנוע את הזיהום הנגרם מכלי רכב כבדים וכמענה לתלונות הרבות של תושבים, הקובלים על מפגעי בטיחות, תפיסת מקומות חנייה ומטרדי רעש קשים, הנגרמים כתוצאה מחניית משאיות ברחובות מגורים.

ראש העירייה יונה יהב הנחה את אנשי המקצוע, כי במקביל לקידום התוכנית ימשיכו לפעול לאיתור שטחים שיכולים לשמש כחניונים למשאיות ומהם תהיה לנהגים גישה נוחה למרכז העיר.

יהב: "תאונת הדרכים הקשה בנשר ממחישה את הצורך בקידום חוקי עזר, שימנעו כניסת משאיות כבדות לערים, שכן הימצאותן על כבישים עירוניים מהווה לא רק מטרד לתושבים, אלא סיכון ממשי של המשתמשים בכביש".

יו"ר מועצת המובילים והמסיעים גבי בן הרוש, שמוביל את המאבק למציאת מגרשי חנייה לרכבים כבדים ולרכבי נושאי חומר מסוכן מחוץ לתחומי הערים: "דיברתי היום (ה') עם יונה יהב. אמרתי לו שבעיריית אשקלון יש כבר מגרשי חניה לאוטובוסים ולמשאיות, באשדוד יש כבר מגרשים, ביבנה ובראשון לציון יש כבר מגרשי חניה. אני כבר עשר שנים מדבר עם עיריית חיפה, מאז ימי עמרם מצנע בראשות העירייה. אתה, אמרתי ליהב, נרדמת בשמירה".