בן הרוש לכץ: לקחת בחשבון את הכשרת נהגי רכב כבד בתקציב 2016/17

יו"ר מועצת המובילים והמסיעים השתתף בדיון שוועדת הכלכלה, שבה נתן שר התחבורה סקירה על פעולות משרדו, תוכנית העבודה ואופן ביצוע התקציב


13:20 ,08.02.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

יו"ר מועצת המובילים והמסיעים קרא לשר התחבורה לקחת בחשבון בתקציב 2016/17 את תוכנית ההכשרה המקדמת נהגי רכבים כבדים ואת הכשרת קציני הבטיחות לתעבורה.

 

בן הרוש השתתף בישיבת ועדת הכלכלה של הכנסת, שנערכה בנוכחות שר התחבורה ישראל כץ, שדיווח על פעילות משרדו, תוכנית העבודה של המשרד ואופן ביצוע התקציב. השר פירט את ההתקדמות בתחומים השונים: תשתיות, רכבת קלה, תחבורה ציבורית, תחרות בענף הרכב וכדומה.

 

אמר בן הרוש: "אני לא מאלה שמפרגנים בדרך כלל לפוליטיקאים, אבל אנו מסיימים עכשיו עבודה של שנתיים מול משרד התחבורה ומשרד הכלכלה בשינוי תוכנית הלימודים העיונית והמעשית, שנתיים שאנו בונים הכשרות מתקדמות, מקדמים חוק נהג חונך לנהגים חדשים ברכב כבד ואוטובוסים. לכל זה צריך לגייס כוח אדם; יש להכשיר נהגים, סדרני עבודה, שוטרי אגף התנועה, קציני בטיחות, זהו מנגנון שדורש הרבה כסף. החוקים יעברו לוועדת הכלכלה ויאושרו, אבל לא יהיה תקציב ליישם אותם. חשוב מאוד, אדוני השר, לקחת את זה בחשבון בתיקצוב של 2016 - 2017 מראש.

 

"דבר נוסף: אתם מדברים כל הדיון על תחבורה ציבורית, אבל אין נהגים, מה גם שרוצים להקים עוד שני נמלים חדשים, שיצטרכו שישרתו ויתפעלו אותם. יש מחסור בנהגים. על מנת להפעיל את הנמלים הקיימים, הממשלה צריכה לתת דעתה על כך".