בן הרוש: לקיים דיון רציני על איסור כניסת משאיות לת"א בבוקר

יו"ר מועצת המובילים והמסיעים פנה במכתב למשנה למנהל הכללי במשרד התחבורה לאחר, שלטענתו, לא מצא בחוברת הפיילוט התייחסויות לתנועה בגוש דן וחנייה לנהגים


00:00 ,04.11.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

יו"ר מועצת המובילים והמסיעים פנה במכתב למשנה למנהל הכללי במשרד התחבורה לאחר, שלטענתו, לא מצא בחוברת הפיילוט התייחסויות לתנועה בגוש דן וחנייה לנהגים
 
גבי בן הרוש, יו"רמועצת המובילים והמסיעים, פנה במכתב לאלכס לנגר, משנה למנהל הכללי במשרד התחבורה בנוגע לפיילוט איסור כניסת המשאיות לתל אביב בשעות 06:30-09:30 בבוקר. במכתבו ציין בן הרוש כי, קיבל לידיו את חוברת תוכנית הפיילוט, שהגישה חברת אמי-מתום מהנדסים ויועצים, ולא מצא בה ספירות תנועה והתייחסות להשפעות על היקף הנזק והצורך בהסדרי חניה.
 
במכתב טוען בן הרוש כי "בולטת העובדה כי קודם נורה החץ, ואחר כך סימנו את המטרה-במקרה זה גיבוש מלאכותי של הצידוק". והוא מוסיף "ניכר שלא נעשתה כאן עבודה, וגורם מקצועי כמו אמי-מתום, נאלץ להמציא תחת ידו מסמך חפוז ולא ענייני".
 
יו"ר מועצת המובילים ציין גם במכתבו הערות של ענף ההובלה לגבי הפיילוט, כשהוא מתייחס להשוואה בחוברת לפיילוט בכביש 1 בטענה שהיא איננה רלוונטית, שכן "מדובר בעלייה קשה, שבה משאיות נאלצו לנוע באיטיות רבה. לא כך הדבר בגוש דן, ובעומסים הטבעיים באזור, מהירות תנועת המשאיות דומה לרכב פרטי".
 
עוד מציין בן הרוש כי בפיילוט כביש 1 ניתנה חלופה (כביש 443) והוכשר חניון בלטרון, נושאים שלא מופיעים בפיילוט גוש דן. יו"ר מועצת המובילים התייחס גם להשפעות על נהגי המשאיות באומרו כי "יום העבודה של הנהגים יימשך מעבר לחוק, שכן שעות הבטלה יכללו ביום העבודה"
 
נוסף על כך, טוען בן הרוש כי, "המסחר והבנייה יפגעו קשה בת"א, בהעדר חלופה" ומוסיף " שעות הבוקר הינן קריטיות לאספקת בטון ממפעלי הבטון לאתרי הבנייה".
 
בן הרוש מציע במכתבו למשרד התחבורה, לקיים דיון בנושא בו ישתתפו כלל הגורמים המקצועיים ונציגי הארגונים שהפיילוט נוגע אליהם- התאחדות התעשיינים, הקבלנים, לשכת המסחר, מועצת המובילים, עיריית ת"א ומת"ח.
 
עד למועד הפרסום לא נמסרה תגובת משרד התחבורה.