בן הרוש מתריע: המובילים היבשתיים לא ישתתפו במיזם "לילה טוב"

טוען כי בשל העובדה שהמסופים העורפיים אינם פעילים בשעות הלילה המשאיות נאלצות לשוב למפעלים ללא מכולות ריקות, עובדה המבטלת את כוונתו הראשונית של המיזם. בן הרוש: משרד התחבורה שכח לקשור את כל הקצוות


00:00 ,23.08.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

טוען כי בשל העובדה שהמסופים העורפיים אינם פעילים בשעות הלילה המשאיות נאלצות לשוב למפעלים ללא מכולות ריקות, עובדה המבטלת את כוונתו הראשונית של המיזם. בן הרוש: משרד התחבורה שכח לקשור את כל הקצוות
 
בעוד משרד התחבורה, חברת נמלי ישראל, נמלי חיפה ואשדוד והיבואנים והיצואנים מתכוננים לתחילתו של מיזם "לילה טוב" אשר יעניק תמריץ כספי ליצואנים וליבואנים להסטת תנועת משאיות ומכולות לנמלי ישראל משעות היום לשעות הלילה (בין עשר בלילה ועד דקה לשש בבוקר), המובילים היבשתיים אשר אמורים להיות חלק מרכזי בהצלחת הפרויקט מאיימים להחרים את המיזם ולהביא לכישלונו.
 
לדברי גבי בן הרוש, יו"ר מועצת המובילים והמסיעים, משרד התחבורה שכח לקשור את כל הקצוות ועושה למעשה "חצי עבודה" כדבריו. בן הרוש פנה היום במכתב למר יעקב גנות, מנכ"ל משרד התחבורה, וביקש לזמן דיון דחוף בנושא על מנת לרתום למיזם את כל הצדדים הנדרשים לכך ו"זאת לפני תחילת הפרויקט על מנת לגבש את הדרך הנכונה והבטוחה להצלחת הפרויקט".
 
לדברי בן הרוש, משרד התחבורה אשר יזם את הפרויקט, שכח לרתום למיזם את המסופים העורפיים הנמצאים בסמוך לנמלי חיפה ואשדוד. בן הרוש מציין כי הדבר יגרום לכך שיבואנים אולי יקבלו תמריץ של 150 שקל עבור הובלת מכולה מלאה בשעות הלילה אך המובילים היבשתיים לא יוכלו לחזור למקום מוצאם – המפעל בקריית שמונה או בבית שאן – עם מכולות ריקות ובכך להפוך את הנסיעה לכדאית וזאת בעקבות העובדה שהמסופים העורפיים מסיימים את פעילותם מדי יום בשעה 17:00.
 
בן הרוש מציין כי עובדה זאת מוציאה את העוקץ מהשימוש בשעות הלילה שכן על מנת להביא מכולות ריקות למפעלי היבואן או היצואן המובילים היבשתיים ייאלצו לנסוע בשעות היום ולגרום לכל אותם עומסים שמיזם 'לילה טוב' מנסה למנוע מלכתחילה.
 
בן הרוש ציין בשיחה עם מערכת PORT2PORT כי הוא שוחח אמש בנושא עם יעקב גנות, מנכ"ל משרד התחבורה, הסביר את הבעייתיות הכרוכה באי-פעילות המסופים העורפיים וביקש ממנו לפעול בנושא.
 
לדברי בן הרוש, ניתן לפתור את הנושא במספר דרכים אך יש לשבת ולדון בנושא על מנת להגיע להסמכות אסטרטגיות של יוזמי הפרויקט וקובעי המדיניות. בן הרוש מציע כי תושג הסכמה עם המסופים העורפיים על תורנות לילה כלשהי במסגרתה יוכלו המובילים היבשתיים לפקוד את המסוף העורפי התורן בשעות הלילה, או לחלופין, מציין בן הרוש כי תושג הסכמה מול חברות הספנות הפועלים בנמלי חיפה ואשדוד כי המובילים היבשתיים יוכלו להוציא בדרכם החוצה מהנמל מכולות ריקות של חברות הספנות.
 
בן הרוש מדגיש כי אם לא יושגו פתרונות בנושא בימים הקרובים המובילים היבשתיים יסרבו להשתתף במיזם "לילה טוב".