ברוש לכץ: הקפא ההחלטה האוסרת כניסת משאיות לת"א

נשיא התאחדות התעשיינים פנה לשר התחבורה במכתב וביקש ממנו להקפיא ההחלטה עד לקיום דיון מקצועי להבנת המשמעויות הנובעות מכך


00:00 ,14.10.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

נשיא התאחדות התעשיינים פנה לשר התחבורה במכתב וביקש ממנו להקפיא ההחלטה עד לקיום דיון מקצועי להבנת המשמעויות הנובעות מכך 
 
נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, פנה במכתב לשר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, בעקבות ההחלטה לאסור על כניסת משאיות למטרופולין תל אביב בשעות הבוקר החל מה-1 לינואר.
 
במכתבו כותב נשיא התאחדות התעשיינים, כי "להחלטת שר התחבורה משמעויות רבות שתשפענה על יכולת התעשייה והמסחר לקבל ולספק את השירותים הנדרשים. המשמעויות להחלטה זו לא נידונו איתנו מעולם, וטרם הסתיימה בדיקתנו לגבי השפעתן על התעשייה והמסחר באזור תל אביב והמרכז". עותק מהמכתב נשלח גם ליעקב גנות, מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים ולגבי בן הרוש, יו"ר איגוד מועצת המובילים.
 
במכתבו מבקש ברוש משר התחבורה להורות על קיום דיון מקצועי דחוף להבנת המשמעויות הנובעות מההחלטה. עד למועד הדיון, טוען ברוש, יש להקפיא את ההחלטה.
 
נזכיר כי בן הרוש אמר בתגובה להחלטה שמדובר ביוזמה "לא רצינית ולא מקצועית אשר יכולה להזיק יותר מאשר להועיל". בן הרוש ציין כי לנציגי חברות המשאיות לא הוצגו נתונים ועובדות על תנועת המשאיות בכבישי גוש דן, זאת לעומת הדיונים הרציניים, לדבריו, שהתקיימו בנושא בנוגע להפעלת הפיילוט בכביש תל אביב – ירושלים".
 
ממשרד התחבורה נמסר כי השר כץ החליט על ביצוע הפיילוט בעקבות "הצלחה חסרת תקדים" שנרשמה לפיילוט שנערך לאחרונה בכביש ירושלים תל אביב.