מועצת המובילים: נשבית הענף אם משאיות לא יותרו להיכנס לת"א בבוקר

בדיון חירום שקיימה המועצה עם התאחדות בעלי מפעלי ההובלה החליטו לנקוט בכל הצעדים האפשריים, כולל חסימת צירי תנועה, אם החלטת משרד התחבורה תצא לפועל. גבי בן הרוש: לא נסבול כל שני וחמישי גזירה חדשה


00:00 ,17.11.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

בדיון חירום שקיימה המועצה עם התאחדות בעלי מפעלי ההובלה החליטו לנקוט בכל הצעדים האפשריים, כולל חסימת צירי תנועה, אם החלטת משרד התחבורה תצא לפועל. גבי בן הרוש: לא נסבולכל שני וחמישי גזירה חדשה
 
ממועצת המובילים והמסיעים נמסר כי, נציגי חברות ההובלה החליטו לסכל את ההחלטה למנוע ממשאיות להיכנס למטרופוליןשל תל אביב בשעות הבוקר. בדיוןחירום שקיימו מועצת המובילים והמסיעים והתאחדות בעלי מפעלי הובלה,הודיעו מנהלי חברות ההובלה כי בדעתם לזעזע את הארץ אם החלטה זו תגיע לידי מימוש.
 
במהלך הדיון הוחלט לנקוט בכל הצעדים כולל השבתת הענף, חסימת צירי תנועה, מי שלא ייתן לנו לנוע חופשי לא ינוע גם הוא,מזהירים המובילים.
 
בנוסף ציינו במועצת המובלים כי, שמי שקיבל את ההחלטה לא העריך נכון איזה נזק יגרום הדבר לשרשרת אספקת מצרכי המזון למשקי הבית, שחלוקתם בשעות הבוקר הנה חיונית לצרכנים לספקים ולבעלי העסקים.

 

מקבלי ההחלטה לא שקלו את עומק הפגיעה באתרי הבניה התלויים בעובדים שמתחילים לעבוד השכם בבוקר,הדגישו במועצת המובילים, ולא חישבו אתהנזקים לחברות ההובלה ולנהגים שיאלצו לחרוג ממכסת שעות העבודה המותרת להםעל פי החוק.


"זהו כשל מחשבתי" אומר גבי בן הרוש, יו"ר מועצת המובילים והמסיעים "ידו של שר התחבורה קלה מדי לחתום על גזירות נגד ענף ההובלה,לא נסבול כל שני וחמישי גזירה חדשה על המובילים, והצרת דרכן של המשאיות המובילות מטענים חיוניים להנעת גלגלי המשק".


ממשרד התחבורה לא התקבלה תגובה עד למועד הפרסום.