נדחה בשבועיים הדיון בהגבלת תנועת המשאיות בדרום

הגבלת תנועת הרכבים היתה אמורה להיכנס לתוקף ב-1 במאי. מועצת המובילים מחתה ופנתה לבית המשפט: לא הוכן כל מערך מתאים ליישומה של ההחלטה


15:12 ,04.05.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

כבישי הנגב מערבי יישארו פתוחים לתנועת משאיות ורכבים כבדים לכל אורך שעות היממה בשבועיים הקרובים. זאת בעקבות הסכמה אליה הגיעו היום נציגי הצדדים בבית המשפט המחוזי בירושלים. בדיון שנערך הסכימו נציגי משרד התחבורה, שר התחבורה ומשטרת ישראל למתן ארכה ולדחיית מועד הדיון בנושא הגבלת תנועת המשאיות בדרום בשבועיים.  

 

כזכור, משרד התחבורה החליט לאחרונה לאסור כניסת משאיות ורכבים כבדים בשעות השיא בכבישי הנגב המערבי באורך כולל של 157 ק"מ בין השעות 7 ל-9 בבוקר ובין השעות 3 ל-5 אחה"צ. הגבלת תנועת הרכבים היתה אמורה להיכנס לתוקף ב-1 במאי – יום ראשון השבוע.

 

בבקשה דחופה שהגישה מועצת המובילים והמסיעים לבית המשפט כנגד החלטת משרד התחבורה צוין כי למשאיות אין כל דרך חלופית להגעה אל הנגב המערבי כמו גם לצאת ממנו. "החלטה כה חריגה ומשמעותית מעין זו, אשר סוגרת חבל ארץ שלם בפני משאיות ניתנה ללא מתן תקופת הסתגלות סבירה וראויה", נכתב.

 

במועצה נימקו כי לא הוכן כל מערך מתאים ליישומה של החלטה זו לאור כך שאין בנמצא חניונים ראויים היכולים לקלוט את כל מאות המשאיות אשר ימתינו בשל כך בשולי הכבישים בשעות ה"סגר", מה שיביא לכך שהרכבים הכבדים יסכנו באורח ממשי את כלל הנוסעים בכבישים אלו.