מיכה מייקסנר נבחר לתפקיד מנכ"ל רכבת ישראל

מינויו של אל"מ (במיל') מיכה מייקסנר טעון עדיין את אישור שר התחבורה ושר האוצר. זאת לאחר פרישתו של מנכ"ל הרכבת היוצא, שחר איילון. מייקסנר מכהן כיום כמנכ"ל חברת 'אימקו תעשיות' ובעבר כיהן כמנכ"ל חברת 'מרכבים' וכמנכ"ל קבוצת 'חוד אסף תעשיות'


13:28 ,11.04.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

דירקטוריון רכבת ישראל מינה אתמול (רביעי) את מיכאל (מיכה) מייקסנר לתפקיד המנכ"ל הבא של רכבת ישראל, זאת לאחר פרישתו של מנכ"ל הרכבת היוצא, שחר איילון, שכיהן בתפקיד כשנתיים ושלושה חודשים.

 

מינוי המנכ"ל הנכנס אושרר אתמול, לאחר שמוקדם יותר השבוע נבחר על ידי ועדת האיתור מטעם דירקטוריון הרכבת.

 

מינוי המנכ"ל החדש טעון אישור שר התחבורה ושר האוצר, לאחר התייעצות עם הועדה לבדיקת מינויים בשירות הציבורי.

 

מייקסנר, אשר עמד בכל תנאי הסף שנקבעו, נבחר על בסיס ההתאמה הטובה ביותר מקרב המועמדים לתפקיד.

 

ברכבת ישראל ציינו כי ועדת האיתור לתפקיד התרשמה, בין היתר, מיכולות המנהיגות והובלת צוותי הנהלה והנעת העובדים שלו. זאת לאחר שעפ״י דובר הרכבת, הציג מייקסנר חזון, ראיה אסטרטגית ויכולת תכנון וביצוע של תפעול מערכות מורכבות, וכן באמתחתו ניסיון מקצועי רב בניהול מצבים מורכבים ומשברים, בין השאר גם בתחום יחסי העבודה. בשל אלה ועוד, צבר מייקסנר, עפ״י הדובר,  את מירב הנקודות בתהליך האיתור, ביחס למועמדים האחרים.

 

אל"מ (במיל') מיכאל מייקסנר, 61, נשוי ואב ל-3, מכהן כיום כמנכ"ל חברת 'אימקו תעשיות' ובעבר כיהן כמנכ"ל חברת 'מרכבים' וכמנכ"ל קבוצת 'חוד אסף תעשיות'. כמו כן כיהן כראש הרשות לפיתוח טנק המרכבה וכראש מחלקת מערכות ממונעות ביחט"ל (היחידה הטכנולוגית של אגף הלוגיסטיקה והטכנולוגיה בצה"ל).

 

מרכבת ישראל נמסר כי מייקסנר צפוי להוביל את רכבת ישראל בשנים הקרובות והמאתגרות, זאת על רקע צמיחה בביקושים לנסיעה ברכבת לצד מחסור חמור בתשתיות מסילה ובקרונות; יחסי עבודה מתוחים על רקע סכסוכי העבודה הרבים מול ועד העובדים בראשות גילה אדרעי; ותוכנית פיתוח נרחבת הכוללת את פרויקט החישמול והצטיידות בצי נייד חשמלי, בניית המסילה המזרחית, הוספת מסילה רביעית בציר איילון, מעבר למערכת איתות מבוססת סלולר (ETCS LEVEL 2) ועוד.