עובדי הרכבת לשר התחבורה: אמץ את תקן הבטיחות בשלמותו

ועד עובדי רכבת ישראל יוצא בקמפיין לקידום הבטיחות ברכבת לאחר שהגיש הצעות מפורטות לשיפור הבטיחות המסתמכות על הסטנדרט האירופי תוך דגש ליישום פתרון כולל של תקן זה


00:00 ,28.07.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

עובדי רכבת ישראל, העלו קמפיין רדיו ובו קריאה נחרצת לשר התחבורה, ישראל כץ, לסייע להנהלת הרכבת ולעובדים, להגיע להסכם בנושא בטיחות הרכבת ולהתחיל ביישומו.

לראייתם, נאבקים עובדי הרכבת למען תקן בטיחות שמחייב: ביסוס הניסיון והמקצועיות של הנהגים, תשתית מסילות ותחנות ראויה, תגבור מערך הקרונות והקטרים, שיפור מערך הבקרה ועוד צעדים להעלאת הבטיחות לפי דרישות שר התחבורה.

בנוסף על כל אלו הם מבקשים הגדרת תפקידים ברורה ולפי הודעתם לתקשורת "שילוב תפקידים וביטולם כפי שבוצע בעבר במטרה לצמצם את כוח האדם – הנם המתכון לאסון הבא."

העובדים דורשים את ביטול הקפאת קליטת העובדים היות ויש לאייש תקנים לפי הנדרש לתחזוקה ולתפעול כמו גם הקמת ועדה שתקבע תקינה לשעות עבודה ומנוחה הולמים.

לדברי גילה אדרעי, יו"ר ועד עובדי הרכבת: "עובדי הרכבת הם אלו הנמצאים בחזית ואחראים לבטיחות הנוסעים בכל נסיעה. בשנים האחרונות חלה שחיקה בבטיחות הרכבת עקב קיצוצים בשדרוג הטכנולוגי, בהצטיידות תשתיתית , הקפאה ואף קיצוץ בכוח אדם. סטנדרט הבטיחות האירופאי על כל חלקיו צריך להוות מודל לבטיחות ברכבת ישראל וצריך להיות מיושם כמכלול . אנו קוראים להנהלת הרכבת ולשר התחבורה לזנוח שיקולים זרים ורצון להפריט את הרכבת הלאומית היחידה, לטובת בעלי ההון. להמשיך לפתח באמצעות חברת רכבת ישראל את שירותי הרכבת לפריפריה ולאזרחי ישראל שהינם הבעלים האמיתיים של רכבת ישראל. אנו מדגישים כי, רק ביצוע התוכנית בשיתוף הדדי של העובדים וההנהלה, יוכל להפוך את יישומה לאיכותי ולאורך זמן."

ממשרד התחבורה טרם נמסרה תגובה.