מדצמבר תיאסר נסיעת משאיות בכביש 1 לירושלים

מדובר בפיילוט במסגרתו תיאסר נסיעת משאיות בכביש 1 בין השעות 6:30 ל-9:30 בבוקר בקטע שבין שער הגיא לירושלים וכן ב-3 קטעי כביש נוספים


00:00 ,17.11.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

מדובר בפיילוט במסגרתו תיאסר נסיעת משאיות בכביש 1 בין השעות 6:30 ל-9:30 בבוקר בקטע שבין שער הגיא לירושלים וכן ב-3 קטעי כביש נוספים
 
החל מ-1 בדצמבר תיאסר נסיעת משאיות וכלי רכב כבדים בכביש 1 בין תל אביב לירושלים, בשעות הבוקר, בקטע שבין שער הגיא לירושלים. זאת במסגרת פיילוט עליו הכריז לאחרונה שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.
 
שר התחבורה ציין כי במסגרת הפיילוט הנערך בשיתוף מועצת המובילים והמסיעים בישראל תיאסר נסיעת משאיות במשקל של יותר מ-12 טון, בקטע שבין שער הגיא ומחלף שורש לירושלים בין השעות 06:30 עד 09:30 בבוקר.
 
בנוסף לכך לא תותר נסיעת משאיות מעל 12 טון בשעות הבוקר גם בכביש מס' 3 בקטע שבין מחלף לטרון ועד מודיעין, וכן בכביש מס' 375 המוביל לצור הדסה, וכביש 431 בקטע שבין מחלף ענבה ועד מודיעין.
 
נהגי משאיות וכלי רכב כבד יופנו בשעות אלה לדרכים חלופיות כגון כביש 443 או לחניון הנמצא באתר יד לשריון בלטרון. במטרה לאפשר את זרימת התנועה גם בכביש 443 הוצבו לאחרונה בכביש תמרורים האוסרים על משאיות לעקוף כלי רכב, בכל שעות היום.
 
סגירת הכבישים לתנועת משאיות בשעות הבוקר הוא חלק מפרויקט ניסיוני עליו החליטה הממשלה, כדי להפחית את גודש התנועה בכבישים ואת השלכותיו על העלייה בזיהום האוויר ובצריכת הדלק של כלי הרכב.
 
השר כץ ציין כי החברה הלאומית לדרכים (לשעבר מע"צ) נערכת בימים אלה להתקנת שילוט מתאים האוסר כניסת משאיות בשעות הבוקר בכל קטעי הדרך שנקבעו.
 
שר התחבורה ציין כי צוות היגוי מיוחד שיכלול נציגים של משרד התחבורה, משטרת התנועה הארצית, המשרד להגנת הסביבה והחברה הלאומית לדרכים ילוו את הפיילוט לכל אורכו. בסיומו יוחלט אם לסגור את הכביש לתנועת משאיות בשעות הבוקר באופן קבוע.