איחוד האמירויות וישראל החליטו על שת״פ בנושאי תשתיות ותחבורה

הצדדים ישתפו פעולה בטרנדים מתפתחים כגון רכבים אוטונומיים ופיתוח רכבים ידידותיים לסביבה, פיתוחים התואמים לרוח שתי הממשלות ובהתאם לרצון לפתח את נושאי הבטיחות בדרכים, הביטחון בדרכים והפחתת פליטות זיהום האויר


14:20 ,15.12.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

שר האנרגיה והתשתיות של האמירויות סוהיל אל מזראווי קיים שיחת וידאו עם שרת התחבורה מירי רגב, במטרה לקדם שת״פ במסגרת המאמצים לחזק את הסכם השלום בין איחוד האמירויות ומדינת ישראל במספר תחומים.

 

במסגרת השיחה שבה נכחו השרים והפקידות הבכירה של המשרדים משני הצדדים, נדונו נושאי השת״פ, ביניהם תחבורה חכמה ואינטגרציה תחבורתית. הצדדים החליטו לקדם צעדים לבניית תכנית תחבורתית יעילה שתציב יעדי פיתוח יציב. הצדדים ישתפו פעולה בטרנדים מתפתחים כגון רכבים אוטונומיים ופיתוח רכבים ידידותיים לסביבה, פיתוחים התואמים לרוח שתי הממשלות ובהתאם לרצון לפתח את נושאי הבטיחות בדרכים, הביטחון בדרכים והפחתת פליטות זיהום האויר.

 

במסגרת השיחה, נדונו בנוסף נושאי פיתוח החקיקה הקשורה לרכבים אוטונומיים וכן דנו הצדדים בפיתוח תשתיות, נושאי ספנות ים ונמלים ותחבורה יבשתית. השרים הסכימו על חילופי ידע בנושא פיתוח רכבתי ופרויקט מטרו. הצדדים דנו בהסכמים בילטרליים בין המדינות, כגון הסכמי סחר ימי ושיתוף ארגונים בינ״ל כדי לשאוף להישגי מצוינות והישגים בחמישים השנים הבאות.

 

השרים ציינו את חשיבות הסכמי השלום בין שתי המדינות ואמרו כי הם מצפים לשלב הבא של פיתוח, צמיחה ורווחה בכל התחומים כולל אנרגיה, תשתיות, ותחבורה שהם עמוד השדרה לפיתוח מתמיד ויציב וחיזוק הכלכלות של שני הצדדים.

 

שני הצדדים קידמו בברכה את הרעיון לביקורים הדדיים כדי ללמוד מקרוב את נושאי השת״פ ולחזק אותם. שרת התחבורה מירי רגב אמרה כי למשרד התחבורה חברות לאומיות בתחומי התשתיות והרכבות והזמינה את הצד האמירתי לשת״פ עם חברות התשתית של משרד התחבורה הישראלי להחליף ידע וטכנולוגיות.

 

שר האנרגיה האמירתי סוהיל אל מזראווי אמר: ״איחוד האמירויות נחושה לשמור על יחסי שלום עם מדינות מתקדמות, ונחושה להנות מטכנולוגיות עתידיות כדי לחזק את מעמדה לקראת שנת 2071 במיקוד בצמיחת הכלכלה, חדשנות טכנולוגית וחיזוק היחסים בין שתי המדינות על ידי עבודה על האינטרסים המשותפים לשני הצדדים. 

 

בסיום הפגישה הזמין שר האנרגיה אל מזראווי את השרה רגב לביקור עבודה באבו דרבי. השרה מצידה הזמינה את השר אל מזראווי לבקר בישראל.