ממחר: נסיעה ישירה בין כביש החוף לנתיבי איילון ולכביש 531

הקטעים החדשים יאפשרו חיבור ישיר של כביש החוף (כביש 2) לנתיבי איילון-דרום, ולכביש 531 מזרח המתחבר עם כביש 6, דרך רעננה, הרצליה, כפר סבא והוד השרון. השר כץ: פרויקט 531 הוא הרבה יותר מכביש


12:10 ,13.12.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

אחד מקטעי הדרך העמוסים ביותר במדינה צפוי להשתחרר מחר (יום שישי), עם חיבורם של שני קטעי הכביש האחרונים של פרויקט 531, החוצים את אזור השרון ומחברים בין כביש 6 במזרח לנתיבי איילון וכביש החוף (כביש 2) במערב.

 

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, ציין כי הקטעים החדשים יאפשרו חיבור ישיר של כביש החוף (כביש 2) לנתיבי איילון-דרום, ולכביש 531 מזרח המתחבר עם כביש 6, דרך רעננה, הרצליה, כפר סבא והוד השרון. לדבריו, הקטעים החדשים יאפשרו לנהגים נסיעה מהירה וחלקה ללא רמזורים מחיפה ועד לרעננה ומכביש החוף אל נתיבי איילון ולכביש 6.

 

השר כץ ציין כי פרויקט 531 הוא המיזם התשתיתי הגדול ביותר שבוצע במרכז הארץ. ״פרויקט 531 הוא הרבה יותר מכביש. מדובר במערכת תחבורה משולבת הכוללת מערכת כבישים, מסילת רכבת חשמלית ושלוש תחנות רכבת חדשות. הפרויקט החדש יקצר משמעותית את זמני הנסיעה מהשרון לחיפה ויצמצם את עומסי התנועה ואת החיכוך בין הולכי הרגל לכלי הרכב״, הוסיף השר כץ.

 

הפרויקט כלל הקמת כביש דו-מסלולי, בעל שלושה נתיבים לכל כיוון ומסילת ברזל העוברת בין המסלולים. לאורך הכביש נבנו 12 מחלפים, בהם מחלף רעננה-הרצליה, מחלף שמריהו-מזרח ומחלף רעננה-דרום. כמו כן, הוקמו 36 גשרים ומבנים תת קרקעיים, המשמשים כמעברים חקלאיים עיליים ותחתיים, ומשולבים בדרכים שבילי אופניים ומסלולים להולכי רגל.

 

מאמץ מיוחד הושקע בשמירה על הטבע והנוף, ובהפחתת זיהום האוויר והרעש בישובים הסמוכים, באמצעות אלפי מטרים של קירות אקוסטיים. בנוסף, הוטמעו בכביש מערכות טכנולוגיות חדשניות ראשונות מסוגן בישראל, שישפרו את יכולת ניהול התנועה לאורכו בכל שעות היממה. עלות פרויקט 531 הכולל גם את הקמת מסילות השרון, העתקת מסילות החוף והקמת שתי תחנות רכבת חדשות, מסתכמת בכ-4.5 מיליארד שקלים.