גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 17.01.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.688 +0.272
אירו 4.2051 +0.375
ליש"ט 4.7606 +0.592
100 יין 3.3902 +0.32
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

נחתם חוזה הזיכיון במכרז מסוג PPP לפרויקט כביש 16 בכניסה לירושלים

הכביש החדש, שעלותו מוערכת בלמעלה ממיליארד שקל, יהווה כניסה מרכזית נוספת לבירה ויחבר את כביש ארצי מספר 1 לשכונות המערביות והדרומיות של ירושלים
25.10.18 / 12:06
שר התחבורה ישראל כץ. הכביש יפחית עומסים ויביא לחיסכון
25.10.18
שר התחבורה ישראל כץ. הכביש יפחית עומסים ויביא לחיסכון

מדינת ישראל, באמצעות אגף החשב הכללי במשרד האוצר ומשרד התחבורה והבטיחות בדרכים, חתמה היום על חוזה זיכיון עם חברה בבעלות משותפת של החברות שפיר (50%) ופיצרוטי PIZZAROTI)) (50%), לתכנון, מימון, הקמה, תחזוקה ותפעול ל-25 שנים של כביש מס' 16, כביש הכניסה החדש לירושלים.

 

הכביש החדש, שעלותו מוערכת בלמעלה ממיליארד שקל, יהווה כניסה מרכזית נוספת לבירה ויחבר את כביש ארצי מספר 1 לשכונות המערביות והדרומיות של ירושלים. אורכו כחמישה קילומטרים, והוא יכלול שתי מנהרות – תחת השכונות יפה נוף והר נוף, וכן, שלושה מחלפים: באזור מוצא (כביש 1), נחל רבידה (גבעת שאול) ורחוב בייט בירושלים (סמוך לביה״ח שערי צדק), וצפוי לשפר באופן משמעותי את הנגישות לירושלים, אשר תקל על עומסי התנועה ותצמצם את זמני הנסיעה.

 

לפני חודשיים הכריזה ועדת המכרזים הבין משרדית לפרויקט כביש מס' 16, , בראשות סגן בכיר לחשב הכללי, מר נחמיה קינד, ומשותפת למשרד האוצר, משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, חברת נתיבי ישראל, עיריית ירושלים והחברה הממשלתית ענבל, על הצעתה של חברת שפיר-פיצרוטי כהצעה זוכה במכרז, מתוך שש הקבוצות שהשתתפו במכרז. המכרז בוצע בשיטת PPP - Public Private Partnership, כאשר התחרות נשוא המכרז הייתה על גובה מענק ההקמה שתשלם המדינה למציע הזוכה. הצעתה של חברת שפיר-פיצרוטי למענק ההקמה עמדה על 50 מיליוני שקל. שפיר – פיצרוטי צפויה להתחיל בבניית הכביש בשנת 2019 ולפתחו לתנועה בשנים 2022-2023.

 

שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ: ״כביש מס׳ 16 הוא פרויקט בעל חשיבות לאומית, אשר צפוי לשפר באופן משמעותי את הנגישות לירושלים, ולהוות כניסה מרכזית נוספת לבירה מכיוון מערב. הכביש, שיוקם ויתוחזק בסטנדרטים בינלאומיים, יפחית את עומסי התנועה בכניסה לבירה ויביא לחיסכון בשעות נהיגה ולצמצום משמעותי בזיהום האוויר. כמו כן, הוא יעמיד את ירושלים בסטנדרטים התחבורתיים של ערי הבירה של המדינות המפותחות״.

 

השר כץ החליט לקרוא לכניסה החדשה לירושלים על שמו של הרב עובדיה יוסף ז״ל, שהיה דמות גדולה ונערצת עבור כל עם ישראל. הכביש המחבר בין מחלף מוצא וכביש בגין בירושלים עובר דרך שכונת הר נוף, בה התגורר הרב עובדיה. לדברי כץ כביש 16 יחבר באופן סמלי בין שני אישים דגולים, מנחם בגין והרב עובדיה יוסף.

 

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 926
פייסבוק

×