נתיבי איילון: נפתח לתנועה כביש 200

הכביש מחבר בין כביש 431 ממערב לרמלה והכניסה לבאר יעקב. הפרויקט יקדם נגישות תחבורתית לרמלה ותשתית לפיתוח האזור כולו. בזכות עבודות האצה בתקופת הקורונה, פתיחת הכביש הוקדמה בארבעה חודשים לטובת הציבור והתושבים


10:09 ,14.05.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

השבוע נפתח לתנועה כביש 200, המחבר בין כביש 431 ממערב לרמלה והכניסה לבאר יעקב. במסגרת פרויקט סלילת הכביש, הממומן על ידי רמ״י ומוקדם על ידי משרד התחבורה באמצעות חברת נתיבי איילון ובשיתוף עיריית רמלה, נסללו 6.7 קילומטרים של כביש דו מסלולי עם שני נתיבים לכל כיוון ושביל אופניים. בדרום הוקם מחלף חדש עם רמפות גישה לכביש 431 ובצפון הוסדר מעגל תנועה זמני ובהמשך צומת חדש אליו מתחבר הכביש ברחוב משה דיין. כמו כן, במסגרת הפרויקט שודרג הכביש ברחוב הזית, לכביש דו-נתיבי ודו-מסלולי, והכביש הוארך עד לכביש 200 החדש. פתיחת הכביש הוקדמה בארבעה חודשים, זאת לאחר האצה משמעותית של העבודות בתקופת הקורונה.

 

סמנכ״ל מנהל התשתיות ומ״מ מנכ״לית משרד התחבורה, קובי בליטשטיין ציין כי הכביש החדש מהווה כניסה נוספת לעיר, מכיוון מערב, ומתאים את תשתיות התחבורה שלה לאכלוס הצפוי בה. לדבריו, בסוף 2021 יפתח קטע כביש נוסף, המתחבר ליציאה המערבית מרמלה, על כביש 44, ובעתיד ימשיך הכביש  צפונה ויתחבר לשני כבישים ארציים נוספים: כביש 40, וכביש 1 באזור מחלף נתב״ג.

 

בליטשטיין ציין כי ״הפרויקט מהווה נדבך חשוב בנגישות התחבורתית לעיר רמלה, הכולל שתי כניסות חדשות מכיוון מערב העיר, חיבור חשוב לכביש הארצי 431, שביל אופניים בינעירוני, ושדרוג והארכה של רחוב הזית. עלות הפרויקט עומדת על כ-250 מיליון שקלים״.

 

מנכ״ל נתיבי איילון, איתמר בן מאיר, ציין כי בזכות הירתמות כל הגורמים, תוך ניצול ההזדמנות שנוצרה במשבר הקורונה ועבודה סביב השעון, הוקדמה פתיחת הכביש בכארבעה חודשים: ״יצירת הנגישות והניידות התחבורתית שהפרויקט מאפשר מהווה תשתית לפיתוח ופריחה של העיר רמלה והאזור כולו״.

 

מרמ״י נמסר: ״רשות מקרקעי ישראל מברכת על פתיחת הכביש החדש, פרי שיתוף פעולה של הרשות עם משרד התחבורה, עיריית רמלה ומועצת באר יעקב. אנו בטוחים כי הכביש החדש יהווה ציר תחבורתי בעל ערך רב, אשר ישרת את האוכלוסייה ויהווה מנוף כלכלי משמעותי לקידום השכונות החדשות הנבנות במסגרת הסכמי הגג שנחתמו עם שתי הרשויות האמורות. אנו מודים לחברת נתיבי איילון על התגייסותה לסיום עבודות התשתית בקצב מואץ, שאיפשר את פתיחתו של הכביש במועד זה״.