גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 14.12.2018
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.771 +0.48
אירו 4.2586 -0.258
ליש"ט 4.7458 -0.051
100 יין 3.322 +0.402
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

פרויקט הרכבת הקלה בירושלים: שבע קבוצות עברו את המיון המוקדם במכרז

בהליך המיון המוקדם השתתפו שמונה קבוצות כאשר לאחרונה פרשה קבוצה אחת מההליך. הפרויקט המשותף למשרדי האוצר והתחבורה ועיריית ירושלים מבוצע בשיטת PPP וכולל הקמת מסילות באורך כ-27 ק״מ. בחודש הקרוב יתפרסמו מסמכי המכרז הבינלאומי
28.03.18 / 10:22
הדמייה של הרכבת הקלה בירושלים
28.03.18
הדמייה של הרכבת הקלה בירושלים

שבע קבוצות קיבלו היום הודעות על עמידתן בתנאי הסף של המכרז להרחבת הרכבת הקלה בירושלים. ועדת המכרזים הבין-משרדית המשותפת למשרדי האוצר, התחבורה ועיריית ירושלים, בראשות סגן החשב הכללי, נחמיה קינד, השלימה הליך מורכב של בחינת הצעות המיון המוקדם שהוגשו בחודש דצמבר האחרון. בהליך המיון המוקדם השתתפו שמונה קבוצות, מספר שיא של קבוצות המשתתפות בהליך מסוג זה, כאשר בחודש האחרון קבוצה אחת פרשה מההליך. במסגרת המיון המוקדם הציגו הקבוצות ניסיון בינלאומי בתפעול רשתות רכבת קלה עירונית, יכולת בנייה והקמה של פרויקטים, הוכיחו עמידתן בדרישות איתנות פיננסית ועוד. בחודש הקרוב צפויים להתפרסם מסמכי המכרז הבינלאומי, שיהיה מיועד לקבוצות שעברו את ההליך.

 

החשב הכללי במשרד האוצר, רוני חזקיהו, בירך על היקף הקבוצות הרב והמגוון אשר לוקח חלק בהליך המיון המוקדם, אשר מעיד על אמון בפרויקטים שמבצעת ממשלת ישראל. כמו כן, ציין החשב הכללי כי ״המשך פיתוח יעיל של תשתיות וביצוען, בין היתר, בשיטת PPP, הינו בין יעדיו הבולטים של אגף החשב הכללי, אשר יביא לשיפור רווחת אזרחי מדינת ישראל, להגדלת התוצר המקומי ולהתחזקותה של כלכלת ישראל״.

 

להלן הרכב הקבוצות אשר עמדו בתנאי הסף של המכרז: שפיר הנדסה וחברת CAF, שיכון ובינוי, אגד החזקות ו- Meridiam infrastructure, אשטרום, קרן תשתיות לישראל וחברת הראל, Ansaldo, Hitachi, מנרב וקבוצת מאיר, IDT Corporation, Pangea Israel, GEK Terna, אלקטרה ודן תחבורה ציבורית, Bombardier, קבוצת אורון, לסיכו, Macquarie ומטרופולין תחבורה ציבורית.

 

הקבוצות חברו לקבלני משנה בתחומים שונים, וכוללות חברות הפעלת רכבות בעלות ניסיון ממדינות שונות בעולם כמו ספרד, יוון, אוסטריה, רוסיה, פולין, איטליה ורומניה. כמו כן, בקרב החברות צפויות לקחת חלק מהחברות המובילות בעולם בתחום הרכבות והמערכות.

 

הפרויקט, המשותף למשרדי האוצר והתחבורה, עיריית ירושלים, וצוות תכנית אב לתחבורה ירושלים, המשמש גורם הייעוץ המקצועי בפרויקט, מבוצע בשיטת PPP, כולל הקמה של מסילות באורך כ-27 ק״מ. זאת, במסגרת הארכות ״הקו האדום״ הנוכחי לבית חולים הדסה עין כרם ונווה יעקב ובניית הקו הירוק מהר הצופים ועד למלחה ולגילה, עם שלוחה לגבעת רם. כמו כן, הפרויקט כולל הפעלה של רשת ה-JNET במסגרתה יופעלו 5 קווי רכבת באופן מדורג, ששיאו צפוי החל משנת 2024, עם הערכה של כחצי מיליון נוסעים ביממה. עבודות ההכנה לקראת הנחת המסילות כבר החלו, כאמצעי לקידום הפרויקט וצמצום ההפרעה לציבור בזמן העבודות.

 

יצוין כי בהכנת המכרז החדש ניתן דגש על חלוקת סיכונים יעילה יותר בין המגזר הציבורי לקבוצה שתזכה מהמגזר הפרטי. במסגרת חלוקת הסיכונים, המדינה ועיריית ירושלים נטלו על עצמן את ביצוע עבודות התשתית המהוות הכנה להנחת המסילות. כך תימנע ההפרעה החוזרת לתושבים ולעסקים והזכיין יפעל בעיקר ברצועת המסילה.

 

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 925
פייסבוק

×