שרת התחבורה חנכה את מחלף ״עידן הנגב״

העבודות על מחלף ״עידן הנגב״ החדש המחבר בין רהט, להבים ומועצה אזורית בני שמעון הסתיימו שלושה חודשים לפני המועד המתוכנן. הפרויקט, שעלותו נאמדת בכ-146 מיליון שקל, מהווה מפגש דרכים אסטרטגי בין הכבישים 31, 40 ו- 310 ומקצר את זמן הנסיעה בין הדרום למרכז


09:23 ,28.07.2022 מאת: מערכת פורט2פורט

לאחר שסיום הקמתו התאפשר שלושה חודשים לפני התכנון, חנכה אתמול (רביעי) שרת התחבורה ח״כ מרב מיכאלי את מחלף ״עידן הנגב״ החדש המחבר בין רהט, להבים ומועצה אזורית בני שמעון, פרויקט שעלותו כ-146 מיליון שקל.

 

בטקס שהתקיים ליד המחלף השתתפו גם ראש עיריית רהט, פאיז אבו סהיבאן, ראש עיריית להבים, אלי לוי, הנהלת חברת נתיבי ישראל ואנשי ונשות המקצוע במשרד התחבורה וברשויות.

 

מחלף הנגב מהווה מפגש דרכים אסטרטגי כמחלף מתקדם ובטיחותי בין הכבישים 31, 40 ו- 310, מה שמביא בשורה של ממש לכל תושבות ותושבי הנגב והסביבה, מחזק את יישובי האזור כולו ומקצר את הדרך מהדרום למרכז ולהפך.

 

מדברי שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח״כ מרב מיכאלי בטקס חנוכת המחלף: ״אני מאוד מאושרת שאנו מקדימות ומקדימים את זמננו ופותחות את מחלף להבים-רהט. מהיום הראשון בתפקיד אני טוענת כי תחבורה היא לא רק הדרך הפיזית להגיע ממקום אחד לשני. תחבורה היא הדרך של כל אחת ואחד להגיע לאן שהוא והיא רוצה בחיים, למקומות עבודה, לימודים, מסחר ובניית קהילה. ולכן החובה שלנו היא לאפשר חופש תנועה אמיתי, לא רק על הכביש אלא שוויון הזדמנויות אמיתי. מיומי הראשון בתפקיד אני פועלת לחיזוק ופיתוח הנגב והגליל, עתידה של מדינת ישראל הוא עתידה של הנגב ולכן חובה עלינו לעשות כל מאמץ ולגרום לנגב לפרוח. המחלף החדש הוא שער לעולם טוב יותר, עולם של קידמה ופיתוח ושוויון הזדמנויות בין יהודיות ויהודים, ערביות וערבים״.

 

יוסי שלו, מנכ״ל חברת ההנדסה וקסמן גוברין גבע, אשר ניהלה ופיקחה על פרויקט הקמת המחלף: ״מחלף עידן הנגב, שבין להבים ורהט, הוא דוגמא מצוינת לפרויקט תשתית מורכב ובעל חשיבות אסטרטגית לאזור דרום הארץ ובכלל. המחלף נבנה על צומת מרכזי בו עוברים עשרות אלפי כלי רכב ביום, והשלמת בנייתו משפרת משמעותית את הזרימה התחבורתית באזור, מה שיחסוך לנהגים זמן וכסף רב. אנו גאים כי הצלחנו לסיים את בניית מחלף עידן הנגב שלושה חודשים לפני המועד המתוכנן, תוך שמירה על מקצועיות ואחריות לכל אורך הדרך. כמובן שהשלמת הפרויקט לא יכלה להתקיים ללא מחויבות בלתי מתפשרת של כלל הגורמים האחראים עליו בנתיבי ישראל ובקבוצת אורון שביצעה את הפרויקט. אנו מודים להם על שיתוף הפעולה והבעת האמון״.