אוניה חדשה לצי של קבוצת גרימלדי

אוניית הגלנוע הרב-תכליתית Grande Benin מסוגלת לשאת כ-2,000 מכוניות, 2,000 מטר של מטען על גלגלים וכן כ-800 TEU. האונייה תשרת את קווי החברה בין צ' אירופה ומע' אפריקה


00:00 ,31.08.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

אוניית הגלנוע הרב-תכליתית Grande Benin מסוגלת לשאת כ-2,000 מכוניות, 2,000 מטר של מטען על גלגלים וכן כ-800 TEU. האונייה תשרת את קווי החברה בין צ' אירופה ומע' אפריקה
 
בשבוע שעבר קיבלה קבוצת גרימלדי לרשותה את האונייה Grande Benin, אוניית ה-Ro-Ro הרב-תכליתית אשר נבנתה על ידי מספנות אוליאניק בקרואטיה.
 
האונייה החדשה, אשר מגיעה לאורך של 210.9 מטרים ולרוחב של 32.2 מטרים ולמהירות הפלגה של 21 קשר ובעלת משקל של 47,300 GT מסוגלת לשאת על סיפונה 2,000 מכוניות, 2,000 מטר של מטען על גלגלים וכן כ-800 TEU.
 
גובהם הייחודי של הסיפונים הראשיים של האונייה מאפשרים לה לטעון מטענים חריגים על גבי גלגלים כגון טרקטורים, משאיות, אוטובוסים כפולי קומה וכולי. האונייה, המצוידת ברמפות קבועות וכן ברמפות בעלות אפשרות תזוזה מאפשרות לה גמישות רבה בנשיאת כל סוגי המטענים. האונייה מצוידת בנוסף בשני מנופים אשר מסוגלים להרים מטענים במשקל של עד 40 טון.
 
מקבוצת גרימלדי נמסר כי האונייה החדשה אשר הצטרפה לצי האוניות המשוכלל של החברה תחזק את פעילויות הקבוצה בקווי השירות השונים שהיא מפעילה בין צפון אירופה ומערב אפריקה ומשרתים מספר נמלים בין בנין במערב אפריקה ובין אנגולה בדרום-מרכז אפריקה.
 
נציין כי האונייה Grande Benin הינה האונייה ה-14 מתוך הזמנת ענק של 18 אוניות אשר התקבלה במספנות אוליאניק עבור קבוצת גרימלדי והינה האונייה השלישית מתוך הזמנה של שבע אוניות אחיות מאותה סדרה. יש לציין כי בשש השנים האחרונות, מספנות אוליאניק סיפקו עבור קבוצת גרימלדי 13 אוניות גלנוע (Ro-Ro) רב תכליתיות וכן אוניות PCTC המשמשות להובלת מכוניות ומשאיות בלבד.
 
נזכיר כי את קבוצת גרימלדי בישראל מייצגת קבוצת אלאלוף.