בן הרוש לממשלה: הקימו צוות שיופקד על היערכות לקראת שיבושים צפויים

יו"ר מועצת המובילים והמסיעים מבקש מבכירים במשרדי הממשלה ללמוד מניסיון העבר ולהיערך לכוונות העובדים לשבש את עבודת הנמלים. טוען: הסכסוכים התנהלו תמיד על גבם של המשתמשים


00:00 ,19.11.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

יו"ר מועצת המובילים והמסיעים מבקש מבכירים במשרדי הממשלה ללמוד מניסיון העבר ולהיערך לכוונות העובדים לשבש את עבודת הנמלים. טוען: הסכסוכים התנהלו תמיד על גבם של המשתמשים
 
יו"ר מועצת המובילים והמסיעים בישראל, גבי בן הרוש, פנה אתמול במכתב לבכירי משרד התחבורה, האוצר ורשות החברות הממשלתיות בנושא היערכות לצעדים ארגוניים על ידי עובדי הנמלים וזאת לרגל ביצוע רפורמה בתעריפים והפרטת הנמלים.
 
בן הרוש היפנה את מכתבו לדורון כהן, מנהל רשות החברות הממשלתיות, יעקב גנות, מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, אודי ניסן, הממונה על התקציבים במשרד האוצר, ולאיל גבאי, מנכ"ל משרד ראש הממשלה. העתקים ממכתבו של בן הרוש הופנו לראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר האוצר יובל שטייניץ ושר התחבורה ישראל כץ.
 
בן הרוש מציין במכתבו כי לאחרונה נשמעו קולות מצד ועדי העובדים בנמלים וכן מצד נציגי ההסתדרות על כוונתם לנקוט בצעדים ארגוניים בהקשר לקידום הרפורמה בנמלים, ומבקש מהנמענים במכתב ללמוד מניסיונות העבר – בהם המדינה לא נערכה מבעוד מועד לקראת העיצומים הצפויים – ולהקדים תרופה למכה בצורת הקמת צוות ממשלתי שיופקד על ההיערכות לצעדים הארגוניים הצפויים.
 
בן הרוש מזכיר כי בשנים האחרונות פרצו לא מעט סכסוכי עבודה בנמלים כתגובה להחלטות הממשלה לקדם את הרפורמה בנמלים, וכי הסכסוכים הללו התנהלו תמיד על גבם של המשתמשים בנמלים וכן על גבם של המובילים היבשתיים – סכסוכים אשר גרמו לנזקים קשים לכל המעורבים.
 
בן הרוש מציין במכתבו כי בעבר המדינה לא נערכה מבעוד מועד לקראת העיצומים הצפויים, לא הקימה מנגנון למתן מענה לנזקי המשתמשים ובעיקר - דיברה במספר קולות משום שלא מונה גורם ממשלתי אחד שהופקד על ניהול המו"מ מול ההסתדרות והוועדים.
 
בעקבות ניסיון העבר דורש בן הרוש, כאמור, להקים צוות ממשלתי שיסייע למשתמשים בנמלים להתמודד עם השיבושים הצפויים בפעילות הנמלים, ומציין כי בדעתו להציג בפני הצוות שיוקם את הנזקים הצפויים לענף ההובלה בעת עיצומים בנמלים ישראל – וזאת מתוך מחשבה לעתיד ועל מנת לבחון דרכים לצמצום נזקים אלו.