השר מופז הכריז על מינויו של בן ציון סלמן ליו"ר נמל חיפה

מינויו של בן ציון סלמן, מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר, טעון אישורה של ועדת שפניץ. שר התחבורה הודיע בנוסף כי ימנה את יעקב אפרתי ליו"ר רכבת ישראל ואת זיוה פתיר ליו"ר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים


00:00 ,26.12.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

מינויו של בן ציון סלמן, מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר, טעון אישורה של ועדת שפניץ. שר התחבורה הודיע בנוסף כי ימנה את יעקב אפרתי ליו"ר רכבת ישראל ואת זיוה פתיר ליו"ר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים
 
השר מופז החליט למנות את אינג' בן-ציון סלמן, מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר, ליו"ר נמל חיפה. סלמן נעתר להצעת השר והסכים להיכנס לתפקיד לאלתר. המינוי טעון אישור וועדת שפניץ.
 
סלמן, בן 59, נשוי + 4, נחשב לאיש תחבורה ותשתיות מנוסה מאוד. הוא החל את דרכו במע"צ ואף כיהן כמנכ"ל מע"צ במשך שבע שנים. לאחר מכן כיהן כמנכ"ל משרד התחבורה במשך שש שנים, כיהן כיו"ר מועצת הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים וכן היה מרצה בטכניון.
 
השר מופז אמר כי בן ציון סלמן הוא איש תחבורה ותיק, בעל ניסיון רב בניהול מערכות גדולות, וידע עשיר בתשתיות התחבורה בישראל. השר הוסיף, כי נמל חיפה הוא כבר היום עורק חיים אסטרטגי ומרכזי בסחר ובכלכלה הישראלית, והוא עוד צפוי להתפתח ולגדול בשנים הקרובות. "ניסיונו של סלמן בתחום התחבורה הינו נכס למשרד התחבורה ולנמל חיפה, ואין לי ספק כי הוא ינהל את נמל חיפה באופן שייטיב עם המשתמשים, העובדים ובאופן שיסייע לפיתוח כלכלת ישראל", אמר מופז.
 
שר התחבורה הודיע היום במקביל כי ימנה את יעקב אפרתי ליושב ראש רכבת ישראל. השר מופז החליט למנות את מר יעקב אפרתי, מנכ"ל מנהל מקרקעי ישראל, ליו"ר רכבת ישראל. אפרתי נענה לבקשת השר, וייכנס לתפקידו לאחר אישור המינוי בוועדת שפניץ.
 
אפרתי, 58, נשוי +4, כיהן בתפקידי ניהול רבים במגזר הציבורי, ביניהם: מנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל, מנכ"ל משרד התשתיות הלאומיות, מנכ"ל משרד הפנים, מנכ"ל עיריית ירושלים, גזבר עיריית ירושלים, שירות באגף התקציבים באוצר וברשות הנמלים. במסגרת עבודתו במשרד האוצר ובעיריית ירושלים כיהן כדירקטור בחברות ממשלתיות רבות. אפרתי הוא בעל תואר בוגר בכלכלה וסטטיסטיקה, ותואר מוסמך למינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים.
 
השר מופז ואפרתי סיכמו כי יעדי רכבת ישראל לשנים הקרובות יתמקדו בארבעה תחומים: בטיחות, דיוק ושירות לאזרח, תכנית הפיתוח הרב-שנתית, וחיבור הפריפריה למרכז.
 
השר מופז הדגיש כי רכבת ישראל היא עורק תחבורה מרכזי וחיוני למדינת ישראל: "היעד שלנו הוא להפוך את הרכבת לכלי תחבורה זמין, יעיל, מהיר ובטוח, שישרת את כול אזרחי מדינת ישראל". מופז הוסיף: כי הוא סמוך ובטוח שניסיונו הרב של אפרתי בניהול מערכות במגזר הציבורי, ההיכרות העמוקה עם משרדי הממשלה השונים, והידע הרב בניהול תקציבי פיתוח גדולים, יסייעו לו להוביל את הרכבת לעבר אתגרי העתיד".
 
שר התחבורה והבטיחות בדרכים ימנה את זיוה פתיר  ליושבת ראש הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.
 
שר התחבורה והבטיחות בדרכים, שאול מופז, ימנה את זיוה פתיר, לשעבר מנכ"לית מכון התקנים וסגנית יו"ר ארגון התקינה הבינלאומי ISO ליושבת ראש מועצת הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. המינוי יובא לאישור ראש הממשלה וועדת שפניץ.
 
זיוה פתיר כיהנה במשך עשרות שנים בתפקידים שונים במכון התקנים, מתוכן 11 שנים כמנכ"ל. פתיר היא בעלת תואר שני בכימיה ממכון וייצמן והיא עוסקת באיכות שנים רבות. היא מכהנת, בין השאר, כיו"ר האיגוד הישראלי לאיכות וכנשיאת פורום הנשים הבינלאומי, ישראל.
 
שר התחבורה והבטיחות בדרכים, שאול מופז, אמר כי: "פתיר כיהנה במשך שנים במגוון רחב של תפקידים ציבוריים. אין לי ספק שניסיונה העשיר בניהול ובהתמודדות עם הובלת ארגונים, יחד עם הידע הנרחב שצברה בתחום ניהול האיכות והבטיחות, ירימו תרומה משמעותית להובלת האסטרטגיה של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים".