חנ"י: זוכה במכרז למדלים עבור ממגורות דגון

חברת Neuero זכתה במכרז הבינלאומי שקיימה חברת נמלי ישראל לרכישת 2 מדלים פניאומטיים חדישים לממגורה בהיקף של 25 מיליון שקל. חנ"י: מתוכננים פרויקטים נוספים אשר ישדרגו תפעול הממגורות


00:00 ,30.05.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת Neuero זכתה במכרז הבינלאומי שקיימה חברת נמלי ישראל לרכישת 2 מדלים פניאומטיים חדישים לממגורה בהיקף של 25 מיליון שקל. חנ"י: מתוכננים פרויקטים נוספים אשר ישדרגו תפעול הממגורות
 
חברת נמלי ישראל הודיעה היום על זכייתה של חברת Neueroמגרמניה, החברה המובילה בעולם בתחום פיתוח מדלים פנאומטיים, במכרז לרכישת 2 מדלים פניאומטיים חדישים אשר יחליפו 2 מדלים קיימים שנרכשו בשנות השבעים.
 
מדובר בפרויקט בהיקף של כ-25 מיליון שקל הכולל החלפת 2 מדלים הקיימים במדלים מודרניים פניאומאטיים בעלי הספק פריקה מרבי של 600 טון לשעה כל אחד, על מנת לייעל את יכולת הפריקה ברציף. משך ביצוע הפרויקט כשנתיים. עוד נמסר מחנ"י כי  במסגרת הפרויקט תבצע החברה הגרמנית קבלנות משנה בארץ בהיקף של כ-20%.
 
הבחירה במדלים הפנאומטיים נעשתה לאחר בחינה ולימוד הנושא ולאור העובדה כי מדלים הפועלים בטכנולוגיה זו מעניקים יתרונות תפעוליים ותחזוקתיים למערך הפריקה ולממגורה, כל זאת לצד יעילות מקסימלית. כמו כן, המדלים החדשים יגבו תפעולית את המדלה המכני הקיים.
 
מחברת נמלי ישראל נמסר כי במערך החדש יהיה עודף של יכולת פריקה לעומת יכולת השינוע של הממגורה ובכך יינתן שירות טוב יותר ללקוחות ולמשתמשי הממגורה. עוד נמסר כי מדלים אלה מהווים למעשה השלמה של מערך המדלים הקיים בממגורה כפי שנהוג בממגורות הגדולות בעולם בהן קיימים מדלים מכאניים לצד מדלים פנאומטיים שמספרם נקבע על פי צורכי המשק ויכולות השינוע הספציפיות בממגורה.
 
שלמה ברימן מנכל חברת נמלי ישראל, ציין כי "חברת נמלי ישראל מבצעת ומקדמת בשנים האחרונות תוכנית נרחבת ועתירת השקעה לשכלול הממגורות בחיפה לשדרוג התשתיות ולשיפור הבטיחות במתקן. זאת במטרה לייעל את עבודת הממגורות ולאפשר את השירות לספנות ולעוסקים בענף יבוא התבואה והגרעינים".
 
מחנ"י נמסר כי במקביל לרכש המדלים החדשים, מנהלת החברה פרויקטים נוספים בממגורות דגון שנועדו לשכלל ולשדרג את תפעול הממגורות והבטיחות בה, בכלל זה: שיפור מערכת הפריקה והארכת הגלריה. הפרויקט כולל הארכת הגלריה הקיימת ב-40 מטרים, שינויים במסועים קיימים ותוספת מסוע רציף באורך של כ-150 מטר במקביל למסוע רציף הקיים.
 
הפרויקט יאפשר הגדלת הגמישות התפעולית של הממגורות במתן שירות לאניות ותתאפשר פריקה משתי אניות במקביל. היקף הפרויקט 12 מיליון שקל. פרויקטים נוספים שהחברה מנהלת בממגורה הינם שיפור בטיחות וכיבוי אש בהיקף של 11 מיליון שקל, בניית תחנת השנאה חדשה להפעלת המדלים בתחום חברת נמל חיפה ובתכנון פרויקט לשיפור מערך המסירה בהיקף הנאמד בכ-6 מיליון שקלים.