חנ"י: מיזם תס"ק ים חוסך שימוש ב-6 מיליון דפי נייר מדי חודש

זאת הודות להפקת מסרים אלקטרוניים וחשבוניות באמצעות מיזם תס"ק ים לקידום תהליכי סחר ממוחשבים בקהילת הים. חנ"י: אנו מיישמים את הנחיית השר לאיכות הסביבה לצמצום השימוש בנייר


00:00 ,02.02.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

זאת הודות להפקת מסרים אלקטרוניים וחשבוניות באמצעות מיזם תס"ק ים לקידום תהליכי סחר ממוחשבים בקהילת הים. חנ"י: אנו מיישמים את הנחיית השר לאיכות הסביבה לצמצום השימוש בנייר
 
"6 מיליון דפי נייר נחסכים מדי חודש בענף הנמלים הודות להפקת מסרים אלקטרוניים וחשבוניות באמצעות מיזם תס"ק-ים לקידום תהליכי סחר ממוחשבים בקהילת הים שמנהלת חברת נמלי ישראל. במיזם לוקחים חלק המכס, רשות הספנות והנמלים, מובילים ומסיעים, וכן נציגי קהילת  הים המעורבים בתהליכי הסחר הימי", כך מסר היום שלמה ברימן, מנכ"ל חברת נמלי ישראל.
 
בהתאם להחלטת הממשלה והנחיית השר לאיכות הסביבה ח"כ גלעד ארדן, שמטרתה להביא לצמצום השימוש בנייר, חברת נמלי ישראל פועלת ומיישמת קידום תהליכי סחר ממוחשבים בקהילת הים, כך שיהיו מבוססים על מסרים אלקטרוניים בין כל השותפים לסחר הימי, ללא צורך בניירת.
 
מחברת נמלי ישראל נמסר כי למיזם תס"ק ים הישגים רבים, כאשר מרבית תהליכי היבוא והיצוא למדינת ישראל מתבצעים ללא ניירת, וזאת באמצעות כ-70 סוגי מסרים אלקטרוניים בהיקף של כ-6 מיליון מסרים לחודש.
 
בנוסף, בהיות חברת נמלי ישראל בבחינת בית התוכנה של חברות הנמלים, היא מפתחת ומתחזקת את תוכנת חיוב הלקוחות (Billing) הנמצאת בשימוש כל חברות הנמלים, והמפיקה כ-90,000 חשבוניות בחודש.
 
במסגרת זו, פותחה לאחרונה בחברת נמלי ישראל בשיתוף עם חברת קומטק מקבוצת מלם-תים, יכולת למשלוח חשבוניות ללקוחות בצורה של חשבוניות אלקטרוניות חתומות, ללא ניירת. יכולות אלו מתאפשרות הודות לשימוש בתוכנת InfoBay, פרי פיתוח כחול/לבן של חברת קומטק. InfoBay מבצעת הפצה של חשבוניות ממערכות הבילינג בחברות הנמלים והפצתן לתיבות מאובטחות אלקטרוניות של המשתמשים השונים בקהילה כגון: סוכני מכס, סוכני אונייה ומשלחים בינלאומיים.
 
מלבד החיסכון בנייר ובזכות השימוש במערכת InfoBay מאפשרת המערכת זמינות של 24 שעות ביממה וחסכון ניכר בזמן הנדרש לניהול ומעקב על מידע שנשלח, זאת לאור העובדה שהמערכת מספקת ודאות מלאה על הגעת המידע ולמשתמש ועל הצפייה בו.
 
"יישום המעבר לחשבוניות אלקטרוניות חתומות - יאפשר אף הוא צמצום ניכר בשימוש בנייר. חברת נמל אשדוד כבר מיישמת תהליך זה לחלק מלקוחותיה", מציין ברימן.