מנכ"ל משרד התחבורה: 300 מיליון שקל יוקצו השנה לטובת תכנון הקמת קו רכבת לאילת

גדעון סיטרמן ביקר בשבוע שעבר בנמל אילת, נפגש עם ראשי הנמל ושמע מהם סקירה מקיפה. במהלך הביקור דנו המנכ"ל מיץ וסיטרמן בהשבת קווי מכולות לאילת על מנת לשמר ולהגדיל את היקף הפעילות בנמל


00:00 ,03.05.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

גדעון סיטרמן ביקר בשבוע שעבר בנמל אילת, נפגש עם ראשי הנמל ושמע מהם סקירה מקיפה. במהלך הביקור דנו המנכ"ל מיץ וסיטרמן בהשבת קווי מכולות לאילת על מנת לשמר ולהגדיל את היקף הפעילות בנמל
 
מנכ"ל משרד התחבורה, רו"ח גדעון סיטרמן הגיע בסוף השבוע שעבר לביקור בנמל אילת. במהלך הביקור שמע סקירה מקיפה מיו"ר דירקטוריון נמל אילת,עו"ד יאירחזן, ומנכ"ל נמל אילת מר משה מיץ. עוד נפגש סיטרמן עם הנהלת הנמל ונציגות העובדים ובחן את ההשקעות והפיתוחים העתידיים שצפויים בנמל.
 
בביקור דנו מיץ וסיטרמן בהשבת קווי מכולות לאילת על מנת לשמר ולהגדיל את היקף הפעילות בנמל. כמו כן, הציג מנכ"ל חברת הנמל בעיות נוספות העומדות על הפרק כמו סוגיית מעבר חיל הים לשטחי חברת נמל אילת, דבר אשר עלול לבלוע את שטחי אחסנת המכולות ובכך להמיט כליה על הנמל.
 
מנכ"ל משרד התחבורה, רו"ח גדעון סיטרמן אמר במהלך הביקור כי "משרד התחבורה רואה בנמל אילת נמל אסטרטגי ומרוויח. יש לבחון שוב את הכדאיות של מסילת רכבת במשקפיים של אסטרטגיה לאומית ולא בהכרח בפריזמה כלכלית גרידא. השנה יוקצו 300 מיליון שקל לטובת תכנון הקמת קו הרכבת לאילת".
 
מנכ"ל חברת נמל אילת, מר משה מיץ: "המאבק בהחלטת חברת צים טרם הסתיים, והסכנות המרחפות מעל ראשו של הנמל רבות וגדולות. הנמל מהווה עוגן כלכלי בעיר הנשענת על ענף התיירות בלבד,ואנו מקווים כי ייעשה הכל על מנת לאפשר לנמל להמשיך ולפעול כחברה רווחית. אני רואה חשיבות רבה בביקור של מנכ"ל משרד התחבורה ומודה לו על מאמציו הרבים להביא לשינויי הגזירה של חברת צים. אנו נמשיך לפעול להחזרת קו המכולות לנמל אילת".
 
לאחרונה פנה מנכ"ל הנמל לשר התחבורה, רא"ל (במיל.) שאול מופז, בבקשה לקבלת היתר לקיום אירועים גדולים במתחם הנמל. חברת נמל אילת, בראשותו של מיץ, פועלת בימים אלו לגבש אסטרטגית פעולה חדשה לנוכח החלטת חברת צים ובין היתר פועלת למיצוי מוקדי הכנסה נוספים כמו השכרת שטחי אחסנה לגורמים שונים.