חברת BLOK המציאה ספרדר המסוגל להרים 4 מכולות בו זמנית

הספרדר החדש מאפשר הרמה של ארבע מכולות ריקות בו זמנית ושינוען ממקום למקום ברחבי הנמל. לטענת החברה, מדי שנה משונעים בעולם 679 מיליון מכולות כאשר 24% מהן ריקות. מנהל השיווק של BLOK: יחסוך כסף וזמן וייעל את הטיפול במכולות


12:56 ,19.03.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת BLOK Container Systems עיצבה ספרדר (Spreader) חדש המאפשר הרמה של  ארבע מכולות ריקות בו זמנית ושינוען ממקום למקום ברחבי הנמל. מחברת BLOK נמסר כי היא מקווה שההמצאה החדשה תעזור לגודש בנמלי המכולות ותחסוך כסף וזמן רב בשינוע מכולות.

 

סלווין ראולי, מנהל השיווק של BLOK, אמר כי ״מדובר בחידוש משמעותי שישנה את מגזר הספנות. זהו אולי הצעד הגדול ביותר מאז כניסתה של המכולה הסטנדרטית לשימוש, שכן ספרדר בעל יכולת טיפול בארבע מכולות בו זמנית עשוי לחולל מהפכה בתחום הטיפול במטענים בנמלים״.

 

ראולי הוסיף כי ״נמלים ברחבי העולם מטפלים ב-679 מיליון מכולות בשנה, כאשר 24% מתוכן הן מכולות ריקות. מסופי מכולות גובים לפחות כמאה ליש״ט עבור שינוע מכולה, ולעיתים הרבה יותר. מתקן החדש, המאפשר שינוע של ארבע מכולות ריקות, יוצר חיסכון פוטנציאלי של מיליארדים״.

 

לדבריו, הספרדר החדש של BLOK עורר עניין בקרב חברות נמלים מרחבי העולם כמו גם ממדינות החברות בארגון הספנות העולמי IMO.

 

הוא הוסיף כי ״אניות גדלו מאוד וכעת הן מסוגלות לשאת כ-20,000 מכולות אבל הנפח הזה גרם לעיכובים גוברים בנמלים ולכן דרוש טיפול יעיל יותר במכולות. גם מחירי הדלק הולכים לעלות ובקרוב ייכנסו לתוקף תקנים סביבתיים חדשים נוקשים ולכן חיסכון בזמן הופך להיות יותר ויותר חיוני״.

 

חברת BLOK Container Systems הוקמה לפני שנתיים על ידי מרטין קלייב סמית׳, הנרי ריינולדס וסלווין ראולי, ולשלושתם ניסיון משולב של למעלה מ-80 שנה בהנדסה ושיווק. בתור מהנדס, קלייב-סמית׳ אחראי ליותר מ-140 פטנטים, ומכירת מוצרים עבור תעשיית המכולות בשווי של 2 מיליארד דולר.